Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Kielczanie na mistrzostwach w Hiszpanii

Gratka dla kibiców szczypiorniaka! Już 11 stycznia w Hiszpanii rozpoczną się 23. Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn, w których oczywiście nie zabraknie zawodników Vive Tarów Kielce. W zbliżającej się wielkimi krokami imprezie być może zagra nawet dziewięciu podopiecznych trenera Bogdana Wenty.


Jeszcze na kilka tygodni przed mistrzostwami wydawało się, że do Hiszpanii pojedzie praktycznie cała drużyna Vive Targów. Tak się jednak nie stało. – Część zawodników zrezygnowała z występów w kadrze, inni natomiast są kontuzjowani. Sporo kontrowersji wzbudziła sytuacja z Denisem Bunticiem – chorwacka federacja obwinia kielecki klub o złe leczenie rozgrywającego. Obecnie zdrowie nie pozwala mu wziąć udziału w mistrzostwach – mówi Wojciech Staniec, ekspert piłki ręcznej portalu www.cksport.pl.


Kolejnym z wielkich nieobecnych jest Piotr Grabarczyk, który wciąż pauzuje po operacji małego palca lewej ręki. Jednak pomimo licznych absencji, o medale walczyć będzie prawdopodobnie aż dziewiątka kieleckich zawodników. – Z pewnością w reprezentacji Słowenii zagra Uros Zorman, który jest wiodącą postacią i reżyserem gry swojej drużyny. W turnieju liczyć się będzie również zupełnie nieobliczalna Islandia z Thorirem Olafssonem w składzie – podkreśla Staniec. Prawie na pewno na mistrzostwa pojadą również Ivan Cupić, Manuel Strlek oraz Željko Musa.


Fani kieleckiego szczypiorniaka szczególną uwagę będą zwracać na poczynania reprezentacji Polski, w której zagra czterech zawodników Vive Tarów. „Biało-czerwonych” po raz pierwszy w wielkim turnieju poprowadzi Michael Biegler. Pewni występów w naszej kadrze są Sławomir Szmal, Karol Bielecki, Michał Jurecki i Krzysztof Lijewski.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 7