Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Busko w rękach samorządu

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakończył postępowanie antymonopolowe i wyraził zgodę na nieodpłatne przejęcie przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego akcji spółki Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.

Tym samym mocy nabrała umowa komunalizacyjna, podpisana w styczniu tego roku przez marszałka Adama Jarubasa i wiceminister skarbu Urszulę Pasławską, zgodnie z zapisami której właścicielem buskiego uzdrowiska zostaje samorząd województwa.
Rozmowy dotyczące możliwości ewentualnej komunalizacji uzdrowiska zostały podjęte po pojawieniu się informacji o możliwej prywatyzacji uzdrowiska. Na jego sprywatyzowanie nie zgadzali się pracownicy i związkowcy, przekonując, że uzdrowisko nie potrzebuje inwestora, ponieważ dobrze rozwija się samodzielnie, a prywatyzacja odbyłaby się ze szkodą dla spółki i pacjentów i z iluzoryczną korzyścią dla Skarbu Państwa.

Buskie sanatorium jest jednym z najlepszych uzdrowisk w kraju, a jego działalność wpisuje się w „Strategię Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego do roku 2020”. Nieodpłatne nabycie akcji uzdrowiska umożliwi Samorządowi Województwa wykonywanie bezpośredniej kontroli nad Spółką.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 1