Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Proszą o 1%

Rozpoczął się czas rozliczeń podatkowych. Jednym z elementów rozrachunków z fiskusem jest możliwość odpisania jednego procenta podatku na potrzeby organizacji pożytku publicznego.

W województwie świętokrzyskim na liście potrzebujących jest kilkaset instytucji, które w ten sposób możemy wesprzeć. Wśród nich jest Fundacja Spełnionych marzeń, która od 10 lat działa przy oddziale onkologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Kielcach i wpiera chore dzieci. – Nasza fundacja jest przy dzieciach od początku zdiagnozowania choroby o\nowotworowej do skończenia osiemnastego roku zycia, mamy codzienny wolontariat i wsparcie psychologiczne dla dzieci. organizujemy im różne uroczystości, zapraszamy ich ulubionych aktorów, by choć w części przywrócić im dzieciństwo – mówi Maria Stępniewska, kierownik stowarzyszenia.
Akademia przyszłości w Kielcach, to kolejna organizacja pożytku publicznego, która wspiera dzieci w ich w stawaniu się kimś. W tym celu stworzyła System Motywatorów Zmiany – unikatową metodologię pracy nakierowaną na przemianę myślenia dziecka o samym sobie. – Każde dziecko dostaje swojego opiekuna, tutora, który pomaga mu w lekcjach, ale też w znalezieniu jego mocnych stron – mówi Iwona Ogar, koordynator akademii.
Wykaz instytucji ze świętokrzyskiego uprawnionych do otrzymywania 1 procenta podatku można znaleźć pod adresem www.pit-regio.pl

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 1