Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

WÓZEK Z HISTORIĄ

Data: 10 lutego, godz. 11.00-15.00

Miejsce: Rynek

Tytuł: Wyzwolenie Kielc

W niedzielę 10 lutego zapraszamy na kolejny już Wózek z historią. Tym razem przybliżymy kielczanom wydarzenia związane z wyzwoleniem Kielc w styczniu 1945 r. Opiszemy działania wojsk radzieckich i niemieckich bezpośrednio poprzedadzające ten moment. Uzupełnieniem opisu bitwy o Kielce będą plansze prezentujące sprzęt bojowy używany przez obie walczące strony. Spotkanie odbędzie się na kieleckim Rynku w godzinach 11-15.

WIECZÓR W MUZEUM
Data: 6 lutego, godz. 17.00
Miejsce: ul. św. Leonarda 4
Tytuł: Kieleckie curriculum vitae: Kielce pomiędzy powstaniami – od Kościuszki do Langiewicza. Społeczno-gospodarcza historia miasta.

W ramach cotygodniowego Wieczoru w muzeum, zapraszamy na spotkanie z serii Kieleckie curriculum vitae. Tym razem wykład będzie nosił tytuł Kielce pomiędzy powstaniami – od Kościuszki do Langiewicza. Społeczno-gospodarcza historia miasta. W ramach Rozmowy wieczoru zapraszamy na debatę pod hasłem O wartości drobiazgów – drobna architektura i detale w w pejzażu miasta. Jako Eksponaty wieczoru zaprezentowane zostaną tym razem kolejarskie pamiątki – dla koneserów i nie tylko!

KONFERENCJA TOWARZYSTWA NUMIZMATYCZNEGO W KIELCACH
Data: 4 lutego, godz. 17.00
Miejsce: ul. św. Leonarda 4
KLUB NAD SILNICĄ
Data: 9 lutego, godz. 10.00
Miejsce: ul. św. Leonarda 4
Tytuł: Wzgórze Zamkowe, cz. I – Katedra – Mieczysława Piętek
WSPOMNIENIA SYBIRAKÓW

Data: 10 lutego, godz. 10.00

Miejsce: ul. św. Leonarda 4

Spotkanie organizowane wraz z Wojewódzkim Oddziałem Związków Sybiraków w Kielcach. Wydarzenia z przeszłości przywołają m.in. Maciej Lis, Józef Dzikowski, Otton Grynkiewicz w 73. rocznicę pierwszej

wywózki na Syberię. Podczas spotkania uczestnicy będą mogli obejrzeć wybrane obrazy z kolekcji Ottona Grynkiewicza, które są malarską opowieścią o tych wydarzeniach. Obrazy zostały przekazane Muzeum Historii Kielc w 2009 r.

Na wszystkie wydarzenia – wstęp wolny

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 1