Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

MUZEUM HISTORII KIELC ZAPRASZA NA IV SALON KSIĄŻKI HISTORYCZNEJ

Data: 19 marca, godz. 17.00
Miejsce: ul. św. Leonarda 4

Już po raz czwarty mamy okazję zaprosić Państwa na coroczny Salon Książki Historycznej, który odbędzie się we wtorek, 19 marca o godz. 17.00. Podczas spotkania zaprezentujemy Państwu najnowsze wydawnictwa Muzeum Historii Kielc, wydane w ciągu ubiegłego roku. Zaproszeni autorzy i współautorzy dopełnią całości, omawiając najciekawsze aspekty swoich publikacji.
Tegoroczny Salon Książki przedstawi Państwu ofertę dla miłośników sztuki, fotografów, amatorów przestrzeni miejskiej Kielc oraz dla badaczy, naukowców i regionalistów.
W najnowszej ofercie wydawniczej Muzeum Historii Kielc każdy zainteresowany regionalnym bogactwem kulturowo-historycznym znajdzie dla siebie odpowiednią ofertę. Rok 2012 przyniósł 10 nowych publikacji, wśród których znaleźc można malownicze albumy upamiętniające bieżące wystawy oraz publikacje naukowe przekazujące wiedzę historyczną na temat regionu na najwyższym poziomie.
Podczas spotkania będzie możliwość nabycia oraz zapoznania się z wydawnictwami.
Zapraszamy wszystkie media oraz sympatyków MHKi!
GENEALOGIA DLA OPORNYCH
Data: 13 marca, godz. 17.00
Miejsce: ul. św. Leonarda 4
Tytuł: Po co nam genealogia? Rodzina a drzewo genealogiczne.
Muzeum Historii Kielc uruchamia nowy cykl wykładów historycznych, który odbywać się będzie w każdą drugą środę miesiąca – Genealogia dla opornych. Pierwsze spotkanie będzie nosiło tytuł: Po co nam genealogia? Rodzina a drzewo genealogiczne. Zagadnienie genealogii i przeszłości własnej rodziny z pewnością nurtowało niejednego z nas, a spotkania te uruchomione zostały właśnie po to, by udzielić odpowiedzi na pytania, które do tej pory stanowiły dla nas zagadkę bez szans na odpowiedź. Interesuje Cię przeszłość historyczna Twoich bliskich, ale nie wiesz, co zrobić, by odkopać zapomniane korzenie – przyjdź, posłuchaj, dowiedz się…
O 18.00 odbędzie się druga część spotkania, na której zaproponujemy Państwu seanse filmowe. Tym razem zaprezentujemy filmy: “Bazylika katedralna” (36 min.) oraz “Żołnierze wyklęci. Losy niepokornych” (57 min.).
WYSTAWA PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH
Data: 21 marca, godz. 17.00
Miejsce: ul. św. Leonarda 4
Będzie to doroczna wystawa malarstwa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, która trwać będzie do 6 maja. Zapraszamy na wernisaż.

Wstęp na wydarzenia – wolny.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 6