Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Ważne informacje dla kierowców! Zmiany na Żytniej

Już od środy zmiany w ruchu w okolicach modernizowanego Węzła Żytnia.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od środy, 20 marca wykonawca realizujący budowę węzła Żytnia planuje wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Zelaznej, Żytniej, Grunwaldzkiej, Armii Krajowej.
Nowa organizacja ruchu przewiduje likwidację istniejącego, tymczasowego ronda oraz wyłączenie z ruchu tarczy (środka) skrzyżowania pod nowymi estakadami.
Wedle nowej organizacji na skrzyżowaniu wprowadzony zostanie ruch okrężny, który na osi ulic Żytnia – Grunwaldzka, odbywał się będzie po drogach tymczasowych, które usytuowane są za filarami estakady. Dla kierowców udostępnione zostaną zamknięte dotychczas dla ruchu zachodnie jezdnie ul. Żelaznej i Armii Krajowej.
UWAGA!
Wjazd na drogi tymczasowe niemożliwy będzie dla pojazdów o wysokości powyżej 3,5 m. Informować o tym będzie stosowne oznakowanie oraz bramownice z łańcuchami ograniczającymi skrajnię.
Dla pojazdów o wysokości powyżej 3.5 metra przygotowano objazdy poprzez zawrotki na ulicach Żelaznej i Armii Krajowej.
Nowa organizacja ruchu przewiduje ponadto utworzenie tymczasowego przejścia dla pieszych przez ulicę Żelazną pod nową estakadą.
Powyższe zmiany w organizacji ruchu mają obowiązywać do czerwca br.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 3