Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Bezpłatne badania dla psów / Lipiec Misiącem Zdrowych Zębów

pied2Myślisz, że Twój pies ma zdrowe dziąsła? Co trzeci właściciel się myli!
Rusza Miesiąca Zdrowych Zębów z Pedigree® DentaStix®
– największa akcja bezpłatnych badań zębów i dziąseł u psów

W lipcu po raz szósty startuje Miesiąc Zdrowych Zębów – największa w Polsce akcja bezpłatnych badań stanu zdrowia jamy ustnej psów organizowana przez Pedigree® DentaStix®. W akcji weźmie udział ponad 2 000 lekarzy weterynarii, którzy przebadają nawet 200 000 psów. Właściciele otrzymają także próbki przekąsek stomatologicznych Pedigree® DentaStix® dla swoich zwierzaków. Lista klinik biorących udział w akcji dostępna jest na www.pedigree.pl/miesiaczdrowychzebow.

Zdrowie jamy ustnej psów
Choroby dziąseł są jedna z najczęstszych dolegliwości zdrowotnych dorosłych psów. Dotyczy on około 80% psów po 3 roku życia.
Badania realizowane i analizowane przez dom badawczy GFK na zlecenie Mars, w latach 2011-2013 na 6715 psach wskazują, że ogólny stan zdrowia jamy ustnej psów poprawia się, ale stan zdrowia jamy ustnej psów zmienia się proporcjonalnie do wieku psa – im starszy pies, tym większe ryzyko, że ma chore dziąsła i zęby.

Mój pies jest zdrowy. Niekoniecznie
Badanie wykazało ponadto, że bardzo często rzeczywisty stan zdrowia psów nie pokrywa się z wyobrażeniami właścicieli na ten temat. W 2013 roku 82% właścicieli psów uważało, że ich pies ma zdrowe dziąsła – jednak aż 35% z nich się myliło. Sytuacja ta poprawiła się względem lat 2011 i 2012 gdzie odsetek błędniej oceny wynosił odpowiednio 47 i 38%. Co ciekawe w tej grupie badanych, na poziomie 9% utrzymuje się odsetek psów, które wymagają intensywnej ingerencji medycznej. To oznacza, że mimo iż w grupie psów ocenianych przez właścicieli jako zdrowych co 3 pies wymaga konsultacji1 weterynaryjnej, a co 10 intensywnej

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 5