Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

NOWOŚCI W KINIE MOSKWA

kamerd„KAMERDYNER” – PREMIERA 21 WRZEŚNIA!!!
„Kamerdyner”, nowy film Filipa Bajona, to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami i opowiedziana z epickim rozmachem historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia. Mateusz Krol , kaszubski chłopiec, po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę Gerdę von Krauss . Dorasta w pałacu. Rówieśniczką Mateusza jest córka von Kraussów Marita . Między młodymi rodzi się miłość. Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke , który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce Kaszub na mapie Polski, a potem buduje symbol jej gospodarczego sukcesu: Gdynię. Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, sprawia, że von Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców narasta niechęć i nienawiść. Wybucha II wojna światowa. W Lasach Piaśnickich naziści dokonują mordu na ludności cywilnej – pierwszego ludobójstwa tej wojny.
Produkcja: Polska; gatunek: dramat, historyczny; 2018, 132 min.; reżyseria: Filip Bajon; obsada: Janusz Gajos , Sebastian Fabijański, Marcel Sabat, Marianna Zydek, Anna Radwan.

„KSIĘŻNICZKA I SMOK” – PREMIERA 21 WRZEŚNIA!!!
W każdym z nas drzemie dziecko, które uwielbia baśnie i przygody.
W przeddzień swoich siódmych urodzin, Księżniczka Basia, która najbardziej na świecie uwielbiała czytać, sięgnęła po nową książkę, która okazała się być zaczarowana. Kiedy dziewczynka ją otworzyła, spomiędzy kartek wyfrunęła chmara wielokolorowych motyli! Gdy Basia chciała złapać jednego z nich, w  magiczny sposób przeniosła się do baśniowej krainy. Tak rozpoczynają się przygody Księżniczki Basi, która w dniu swoich siódmych urodzin, po raz pierwszy opuściła królewski pałac i wkroczyła do baśniowego świata. Od tego dnia wracała w nowopoznane miejsce każdego wieczoru.
Produkcja: Rosja , 2018, animacja, czas trwania: 75 min. , reżyseria: Marina Nefedova, scenariusz: Vasiliy Rovenskiy

” KLER” – PREMIERA 28 WRZEŚNIA!!!
Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce… Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.
Produkcja: Polska, gatunek: obyczajowy; 2018; 133 min.; reżyseria: Wojtek Smarzowski; scenariusz: Wojciech Smarzowski, Wojciech Rzehak ; obsada: Janusz Gajos, Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak.

„MAŁA STOPA” – PREMIERA 28 WRZEŚNIA!!!
Przygodowa animacja przedstawia legendę o Wielkiej Stopie z zupełnie innej perspektywy, kiedy bystry, młody Yeti znajduje coś, co według niego nie istnieje — człowieka. Wieści o tej „Małej Stopie” przynoszą mu sławę i wywołują poruszenie w społeczności prostych Yeti, rodząc pytania o to, co jeszcze można znaleźć w wielkim świecie otaczającym ich zaśnieżoną wioskę. To szalona opowieść o przyjaźni, odwadze i radości odkrywania.
Produkcja: USA; gatunek: animacja; 2018, 96 min.; reżyseria: Karey Kirkpatrick; scenariusz: John Requa, Glenn Ficarra.

” MAM PRZYJACIÓŁ W NIEBIE”
• PREMIERA 28 WRZEŚNIA!!!
Kolejna po „Jak Bóg da” niezwykła włoska komedia, zabawna, a równocześnie ciepła i wzruszająca!!!
Felice Castriota, lubiący luksusowe życie księgowy, popada w kłopoty. Przyłapany przez władze na oszustwach świadczonych mafii dostaje wybór: więzienie lub zeznawanie jako świadek koronny. Castriota przyjmuje propozycję sądu i trafia do „bezpiecznej kryjówki”, kościelnego szpitala dla osób niepełnosprawnych umysłowo i fizycznie. Przyzwyczajony do wygody, musi podjąć opiekę nad pacjentami i zrozumieć ich dziwne zachowania. Widzowie z uśmiechem towarzyszą zmaganiom Felice z nowym wyzwaniem. Z sympatią zaś, gdy stopniowo przełamuje niechęć, strach, zaprzyjaźnia się z podopiecznym Antonio i… postanawia zorganizować spektakl teatralny, w którym wystąpią pacjenci ośrodka. Gdy wydaje się, że wszystko idzie dobrze, przeszłość powraca…
Produkcja: Włochy; gatunek: komedia; 2016; 95 min.; reżyseria: Fabrizio Maria Cortese ; scenariusz: Fabrizio Maria Cortese, Giulia Lusetti ; obsada: Fabrizio Ferracane, Valentina Cervi, Antonio Catania.

Ceny biletów: normalny 16 zł, ulgowy 14 zł, ulgowy wtorek 14 zł.
www.kinomoskwa.pl

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 5