Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Nabór na bezpłatne warsztaty medialne i teatralne dla młodzieży

Nabór na bezpłatne, wakacyjne warsztaty medialne i teatralne dla młodzieży.
Zaprasza Teatr „Kubuś”.warsztaty medialne 2018 (3)

Dwa formaty bezpłatnych warsztatów, adresowanych do młodzieży w wieku od 12 lat, organizuje w tym roku Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” jako działania towarzyszące piątej edycji Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!
Oba moduły zajęć – medialnych i aktorskich – odbywać się będą w sierpniu, w Teatrze przy ul. Dużej 9, pod okiem profesjonalistów, stwarzając nastolatkom możliwość do rozwijania talentów, pogłębiania zainteresowań i artystycznej przygody. Będzie też darmowe uczestnictwo w wydarzeniach przeglądu, ich współtworzenie i relacjonowanie.

Warsztaty medialne obejmują 3-godzinne spotkania z dziennikarzami lokalnych redakcji, podczas których uczestnicy nie tylko poznają tajniki reporterskiego fachu, ale też spróbują go w praktyce.
W ubiegłorocznej edycji przedsięwzięcia nastolatkowie realizowali wspólnie materiały telewizyjne i radiowe, tworzyli artykuły do festiwalowej gazety „Na hurra!”, a efekty ich prac można też było przeczytać, zobaczyć i usłyszeć w kieleckich mediach. W tym roku będzie oczywiście podobnie.
Warsztaty radiowe i prasowe zaplanowane na 8 i 9 sierpnia poprowadzą Aleksandra Niemczyk z Radia eM Kielce i Lidia Cichocka z „Echa Dnia”, zaś za kreatywne warsztaty reklamowe i warsztaty telewizyjne w dniach 22 i 23 sierpnia odpowiadają Anna Andraka (copywriterka i autorka) oraz Agnieszka Rokita z Telewizji Świętokrzyskiej.

Aby zgłosić się na zajęcia wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.teatrkubus.pl i wysłać go mailem na adres karolina.gregorczyk@teatrkubus.pl do 31 lipca 2019 roku. W tytule maila należy wpisać „warsztaty medialne”, a wyniki naboru (decyduje kolejność zgłoszeń) ogłoszone zostaną na stronie Teatru 1 sierpnia 2019 roku.
W taki sam sposób odbywają się też zapisy na niezależne od medialnych, zajęcia teatralne, z tą tylko różnicą, że temat maila zgłoszeniowego powinien brzmieć: „warsztaty teatralne”. Osoby które zechcą skorzystać z obu propozycji mają oczywiście taką możliwość, muszą jednak wysłać na wskazany adres dwa zgłoszenia.

Warsztaty teatralne odbywać się będą od 21 do 24 sierpnia w formie 3-godzinnych prób, które poprowadzi reżyser teatralny i dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” – Robert Drobniuch. Uczestnicy wraz z prowadzącym przygotują wspólnie aktorskie czytanie sztuki dla młodzieży „Malala. Dziewczyna z kulą w głowie” Elżbiety Chowaniec.
Całość tych działań zwieńczy otwarty, inscenizowany pokaz dla publiczności 24 sierpnia, w ramach Festiwalu Hurra! ART!

Serdecznie zachęcamy nastolatków do uczestnictwa w warsztatach, zapewniając że zgodnie z wakacyjnym duchem ich formuła nie będzie przypominać lekcji, ale praktyczne, kreatywne spotkania. Będzie można sprawdzić się na scenie, albo przy mikrofonie, szlifować i odkrywać własne talenty, a przy tym oczywiście dobrze się bawić, ciekawie spędzając czas.

Odbywający się od pięciu lat Festiwal Hurra! ART! systematycznie poszerza swój program wydarzeń o propozycje dla nastolatków. W tym roku Teatr „Kubuś” zaprasza młodzież nie tylko na warsztaty, ale też dwa spektakle: „Morze ciche” Teatru Nowego w Zabrzu i „Don Kichot” Teatru Pinokio w Łodzi i Grupy Coincidentia oraz na pokazy filmów krótkometrażowych.
Szczegółowych informacji o realizowanych zajęciach i programie Festiwalu udziela: Karolina Gregorczyk tel. 698-859-302, karolina.gregorczyk@teatrkubus.pl
Informacje te będą też wkrótce dostępne na stronach: www.teatrkubus.pl oraz www.hurrart.pl

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 4