Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Kino Fenomen zaprasza w dn.13-19 grudnia 2019 r

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY ZAPRASZA NAlowca

XI URODZINY KINA FENOMEN

14 GRUDNIA: 19:00 | WSTĘP: 10ZŁ

KUP BILET ONLINE…

W programie:

SET MUZYCZNY RAFCOX
(trąbka, elektronika, wizualizacje)

specjalny pokaz filmu:
ŁOWCA ANDROIDÓW

reż. Ridley Scott
Thriller, Sci-Fi | Hongkong, USA | 1982 | 117 min.
wyst.: Harrison Ford, Rutger Hauer, William Sanderson, Sean Young

Rok 2019. Na Ziemię przybywa grupa replikantów typu Nexus 6 – humanoidalnych androidów, które po krwawym buncie na pozaziemskiej kolonii starają się dotrzeć do swojego konstruktora. Nie mają zbyt wiele czasu. Ich życie trwa zaledwie cztery lata, a okres ten przedłużyć może jedynie ich stwórca.
Replikanci mają jednak zakaz przebywania na Ziemi. Kiedy jeden z nich zabija doświadczonego łowcę androidów – Holdena, policja prosi o pomoc Ricka Deckarda – emerytowanego łowcę uważanego za mistrza w swoim fachu. Deckard staje przed największym wyzwaniem w swojej karierze. Musi stawić czoła czterem niezwykle silnym i szybkim androidom, przekonanym o tym, że zasługują na długie życie tak samo jak ludzie…

FILMOWE CZYTANKI
Słodkie warsztaty z “Basią” w Fenomenie

15 GRUDNIA: 11:00

Kino Fenomen oraz Magia Karmelu zapraszają na wyjątkowe spotkanie w ramach Filmowych Czytanek, 15 grudnia 2019r.
W programie:
- zabawy z animatorką Mileną Chlewicką z Raj Urwisa;
- pokaz trzeciej części przygód “Basi”;
- słodkie warsztaty z Magia Karmelu!

Bilety w cenie10zł.

KUP BILET ONLINE…

BASIA 3
(KAT. WIEK. 4 +)
Opis serialu:
reż. Marcin Wasilewski | animowany, familijny | Polska | 2019 | 50 min.

Trzecia odsłona przygód ulubienicy przedszkolaków, znanej wielbicielom kultowej serii książek, już jesienią w kinach. W kolejnych czterech epizodach Basia, z właściwym sobie urokiem i energią, stawia czoła wyzwaniom codzienności: zmaga się z domowym bałaganem, radzi sobie z kolejnymi obowiązkami, nawiązuje nowe przyjaźnie i przygotowuje się do Świąt.
Zestaw czterech odcinków:

1. „Basia i bałagan”,
2. „Basia i Mama w pracy”,
3. „Basia i Titi”,
4. „Basia i Boże Narodzenie”.

AKADEMIA FILMOWA 50+
VAN GOGH. U BRAM WIECZNOŚCI

17 GRUDNIA: 16:00

KUP BILET ONLINE…

reż. Julian Schnabel
dramat, biografia | USA | 2018 | 110 min.
wyst.: Willem Dafoe, Rupert Friend, Oscar Isaac

Zwiastun…

Najnowszy film Juliana Schnabla to zmysłowa opowieść o najbardziej owocnym i zarazem najbardziej dramatycznym okresie życia Vincenta Van Gogha (Willem Dafoe). Malarz szuka nowego miejsca do życia. Za namową przyjaciela wyjeżdża z Paryża do Arles w Prowansji. Tam, zafascynowany feerią barw i grą światła, niedoceniany artysta tworzy swoje najsłynniejsze obrazy. Tam też, błąkając się po malowniczych polach, niosąc sztalugę, pędzle i farby, stopniowo popada w obłęd, a przy tym zyskuje pewność, że sensem jego życia jest sztuka. Film odkrywa tajemnicę jego zagadkowej śmierci i przedstawia jako człowieka z krwi i kości, pełnego sprzeczności, wspieranego przez ukochanego brata i przyjaciela Paula Gauguina, z którym pod koniec życia popadł w śmiertelny konflikt. Opowiada o człowieku, który godzi się z własnym przeznaczeniem i wbrew wszelkim przeszkodom do końca idzie swoją ścieżką…

SPOTKANIA Z FILMEM GÓRSKIM

ADDICTED TO ALTITUDE -UZALEŻNIENI OD WYSOKOŚCI

17 GRUDNIA: 19:00

KUP BILET ONLINE…

reż. Pavol Barabáš | dokumentalny | Słowacja | 2017 | 62 min.

Zwiastun…

„Uzależnieni od wysokości” („Addicted to Altitude”) to historia słowackiego himalaizmu opowiedziana z punktu widzenia całego pokolenia wspinaczy – od pierwszych wypraw do udanych prób zdobycia najwyższych szczytów.

Filmowa opowieść skupia się wokół dwóch wątków: postaci Ivana Gálfy’ego (taternika, himalaisty i ratownika górskiego, który odegrał niezwykle ważną rolę w rozwoju słowackiego wspinania) oraz sukcesów i porażek lat 80., w tym m.in. prób przejścia nowych dróg na Evereście i zdobycia południowej ściany Lhotse.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 6