Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Kino FENOMEN zaprasza

w dn. 31 lipca – 6 sierpnia 2020:

WAKACYJNE PODRÓŻE FILMOWE

31 LIPCA: 14:00

“JAKUB, MIMMI I GADAJĄCE PSY”

(kat. wiek 6+)

Reżyseria: Edmunds Jansons

Kraj i rok produkcji: Polska / Łotwa 2019

Czas trwania: 70 min

Bilety online…

Zwiastun…

10-letni Jakub przyjeżdża na tydzień na przedmieścia Rygi, gdzie zatrzymuje się u kuzynki Mimmi. Dziewczynka z niechęcią wprowadza go w swój świat. Wkrótce jednak chłopiec zawiera niezwykłą znajomość z… gangiem gadających psów. Pewnego dnia jeden ze zwierzaków zostaje porwany, a ukochany park Mimmi przejmuje inwestor. Dzieci i psy podejmują wspólną walkę, by ocalić ulubione miejsce i czworonoga…
Film jest oryginalną animacją, której urok podkreśla muzyka Krzysztofa A. Janczaka.

SAMI BEZ MAMY

reż. Alessandro Genovesi | komedia | Włochy | 2019 | 112 min.
wyst.: Fabio De Luigi, Valentina Lodovini, Angelica Elli

1 SIERPNIA: 16:00
2 SIERPNIA: 18:20
3 SIERPNIA: 16:00

Bilety online…

Zwiastun…

Co się dzieje, gdy dotychczasowy porządek rzeczy zostaje zakłócony i dzieci, które były pod opieką troskliwej mamy, trafiają pod skrzydła skoncentrowanego na pracy ojca? Wiadomo, KATASTROFA!
W filmie „Sami bez mamy” jest ona nie tylko spektakularna, ale także strasznie śmieszna. Bo przecież trudno nie płakać ze śmiechu, gdy główny bohater, Carlo pojawia się na zebraniu zarządu swojej firmy z… króliczymi zębami. Ale ta komedia, która odniosła ogromny sukces we Włoszech, ma też drugie dno. Sprawia, że rodzice zaczynają się zastanawiać, czy aby na pewno poświęcają swoim dzieciom wystarczająco dużo czasu i uwagi…

JEZIORO DZIKICH GĘSI

reż. Diao Yinan | thriller | Chiny, Francja | 2019 | 113 min.
wyst.: Hu Ge, Gwei Lun Mei, Liao Fan

1 SIERPNIA: 18:20
2 SIERPNIA: 16:00
3 SIERPNIA: 18:20

Bilety online…

Zwiastun…

Główny bohater filmu, gangster Zhou, wpada w poważne tarapaty. Po tym, jak omyłkowo zastrzelił policjanta, sam staje się ruchomym celem. Jedyną szansą dla mężczyzny jest ucieczka.
Pomocy Zhou szuka u miejscowej prostytutki. To właśnie kobieta ma być jego łącznikiem ze światem. Zwłaszcza że nikomu oprócz niej nie może zaufać.
W pogoń za bohaterem rusza bowiem nie tylko żądna zemsty policyjna jednostka specjalna, ale i skuszeni potencjalnym zarobkiem łowcy nagród, a w tle pojawia się również była żona mężczyzny. W wielopoziomowym, pełnym retrospekcji kryminale Diao Yinana nic nie jest takie, jakie wydaje się na pierwszy rzut oka. Reżyser skutecznie myli tropy, co rusz umiejętnie pogrywając z uwagą widza… „Jezioro Dzikich Gęsi”, podobnie jak poprzedni film chińskiego reżysera „Czarny węgiel, kruchy lód”, to stylowe kino neo-noir.

MOCNE KINO NOCNE – AZJA // 10ZŁ

PARASITE parasite

reż. Bong Joon-ho | thriller, komediodramat | Korea Południowa | 2019 | 132 min.
wyst.: Kang-ho Song, Sun-kyun Lee, Yeo-Jeong Cho

1 SIERPNIA: 20:30
2 SIERPNIA: 20:30
3 SIERPNIA: 20:30

Bilety tylko w kasie kina!

Zwiastun…

Najlepszy Film Zagraniczny, Najlepszy Scenariusz Oryginalny, Najlepsza Reżyseria, a przede wszystkim – Najlepszy Film! „Parasite” Bong Joon-ho to precedens w historii Oscarów i największy zwycięzca tegorocznego rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej! Koreański fenomen zgarnął aż 4 statuetki i stał się pierwszym w historii filmem nieanglojęzycznym nagrodzonym w najważniejszej kategorii.
„Parasite” to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie…

KOBIETY INSPIRUJĄ: PRELEKCJA + SEANS + ROZMOWA // WSTĘP WOLNY

SZUKAJĄC VIVIAN MAIER

reż. John Maloof, Charlie Siskel | dokumentalny | USA | 2013 | 84 min.

6 SIERPNIA: 18:00

Zwiastun…

„Szukając Vivian Maier” to film pokazywany na festiwalach całego świata – od Toronto i Berlina po Miami i Rio de Janeiro – przedstawiający niewiarygodną, ale prawdziwą historię życia Vivian Maier, wybitnie uzdolnionej, a zarazem bardzo tajemniczej kobiety, która skrywała przed światem swój wielki talent.
Całe życie pracowała jako skromna niania, opiekując się dziećmi z zamożnych rodzin. Nikt nie zwracał uwagi na to, że każdego dnia, w każdej wolnej chwili, robiła setki zdjęć, których nigdy nikomu nie pokazała, a większości nawet nie wywołała. Nikt nie wiedział o jej życiowej pasji, dzięki której stała się znana na całym świecie…

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 7