Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

KINO FENOMEN zaprasza w dn. 11-17 września 2020:

EMA – MOCNE KINO NOCNE // PREMIERA2020-08-27_ema

reż. Pablo Larraín | dramat | Chile | 2019 | 102 min.
wyst.: Mariana Di Girolamo, Gael García Bernal, Paola Giannini

11 WRZEŚNIA: 20:00
12 WRZEŚNIA: 20:00
13 WRZEŚNIA: 20:00
14 WRZEŚNIA: 20:00

Bilety tylko w kasie kina!

Zwiastun…

Najlepszy film na końcówkę upalnego lato. Pokazywana w konkursie głównym festiwalu w Wenecji „Ema” Pabla Larraína (”Jackie”, Srebrny Niedźwiedź za „El Club”) to filmowy rollercoaster z magnetyczną Marianą Di Girolamo i Gaelem Garcíą Bernalem w rolach głównych.

Nieuchwytna jak płomień, uwodzicielska Ema roznieca ogień wszędzie tam, gdzie się pojawia. Taniec to dla niej całe życie – dla swojej pasji jest gotowa poświęcić dosłownie wszystko. Wspólnie z mężem-choreografem podejmuje kontrowersyjną decyzję, przez którą upada jej dawny świat, a na zgliszczach starego porządku wyrasta zupełnie nowy – gdzie kobiety mogą tańczyć tak, jak chcą, o rodzinie nie decyduje pokrewieństwo i każdy sam tworzy choreografię własnego życia. W nowym świecie Ema jeszcze mocniej zatraca się w seksualnym, agresywnym reggaetonie…

Film Larraína to manifest nowego kina, które nasłuchuje pulsu życia, uczy się języka nowego pokolenia. I zamiast snuć opowieść – tańczy.

KATYŃ – OSTATNI SWIADEK – HISTORIA W FILMIE // WSTĘP WOLNY

reż. Piotr Szkopiak | historyczny, thriller | Polska, Wlk. Brytania | 2017 | 97 min.
wyst.: Alex Pettyfer, Robert Więckiewicz, Talulah Riley

17 WRZEŚNIA: 18:00

Zwiastun…

„Katyń – Ostatni świadek” odsłania kulisy jednej z najbardziej poruszających historii czasów II wojny światowej – ukrywanej przez lata prawdzie o zbrodni katyńskiej.
Powojenny Bristol. Dziennikarz Stephen Underwood marzy o sławie i temacie, który wreszcie rozkręci jego karierę. Ta szansa rodzi się, gdy mężczyzna przypadkowo wpada na trop sprawy samobójstwa polskiego żołnierza przebywającego w lokalnym obozie dla uchodźców. Podążając za dziennikarskim instynktem, Stephen dociera do informacji o tym, co tak naprawdę wydarzyło się w Katyniu. Ich ujawnienie wpłynie na losy całej powojennej Europy…

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 4