Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

FILMOWE SUPERCZWARTKI „SUPER KINO W SUPER CENIE” WRZESIEŃ 2011

FILMOWE SUPERCZWARTKI „SUPER KINO W SUPER CENIE”
WRZESIEŃ 2011

01.09.2011 – „Melancholia”
Głównymi bohaterkami filmu są dwie siostry. Młodsza wychodzi właśnie za mąż, gdy okazuje się, że do Ziemi niebezpiecznie zbliża się inna planeta, grożąc końcem świata.
produkcja: Dania, Francja, gatunek: Science – Fiction / Dramat / Akcja, czas trwania: 130 min.
reżyseria: Lars von Trier

08.09.2011 – „W lepszym świecie”
OSKAR 2011 – ZA NAJLEPSZY FILM NIEANGLOJĘZYCZNY
Christian wraca do Danii po śmierci matki. Jest pełen buntu i nie lubi ludzi, którzy dają za wygraną. Jego ojciec przegrał, pozwalając umrzeć żonie. Rodzice Eliasa są w separacji, ojciec jeździ regularnie do Afryki, gdzie w dramatycznych warunkach pracuje w szpitalu dla uchodźców. Ojciec Eliasa to mięczak – pozwolił się spoliczkować nieznajomemu mężczyźnie. Życie przytłacza, więc Christian myśli tylko o zemście. Elias, zbyt spokojny i wrażliwy, jeszcze nie ma na nią pomysłu. Kiedy chłopcy zasiądą razem w szkolnej ławie, losy obu rodzin splotą się nieodwracalnie, a dziecięca niewinność nabierze zupełnie nowego znaczenia.
produkcja: Dania, gatunek: dramat, czas trwania: 113 min.
reżyseria: Susanne Bier

15.09.2011 – „Sala samobójców”
Srebrne Lwy na 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych
Dominik to zwyczajny chłopak. Ma wielu znajomych, najładniejszą dziewczynę w szkole, bogatych rodziców, pieniądze na ciuchy, gadżety, imprezy i pewnego dnia jeden pocałunek zmienia wszystko. „Ona” zaczepia go w sieci. Jest intrygująca, niebezpieczna, przebiegła. Wprowadza go do „Sali samobójców”, miejsca, z którego nie ma ucieczki. Dominik,
w pułapce własnych uczuć, wplątany w śmiertelną intrygę, straci to, co w życiu najcenniejsze…
produkcja: Polska, gatunek: thriller, czas trwania: 120 min.
reżyseria: Jan Komasa

22.09.2011 – „Drzewo życia”
Złota Palma na 64 Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.
Duet najlepszych aktorów naszych czasów (Brad Pitt i Sean Penn) w filmie legendarnego twórcy kina – Terrence’a Malicka („Cienka czerwona linia”).
Jack żyje wraz z dwójką braci oraz rodzicami w szczęśliwym domu. Rodzice otaczają go opieką i troską, a świat wydaje się być dla niego wspaniałym miejscem. Do tego z pozoru idealnego świata zaczynają jednak docierać mroczne aspekty życia takie jak choroba, cierpienie i śmierć. Chłopak zaczyna swoją drogę wiodącą ku dorosłości i przekonuje się, że w miejsce sielanki i beztroski przychodzi mu zmierzyć się z labiryntem dorosłego życia.
produkcja: USA, Hiszpania, gatunek: Dramat, czas trwania: -130 min. ,
reżyseria: Terrence Malick

29.09.2011 – „Passione”
Neapol to miasto z kontrastów, które przez kolejne stulecia przeżyło najazdy Arabów, Normanów i… amerykańskich turystów. Z każdej z tych kultur przyswoiło jakiś element i właśnie na tym podłożu wyrosła jedyna w swoim rodzaju muzyczna tradycja. Na wąskich uliczkach Neapolu można usłyszeć prawie wszystko: od melancholijnych, przypominających portugalskie fado pieśni miłosnych, poprzez kiczowate, ale pogodne kawałki rozrywkowe, utwory zaangażowane politycznie i społecznie, aż po reggae.
produkcja: Włochy
gatunek: Muzyczny
czas trwania: 95 min.
reżyseria: John Turturro

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 2