Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Wicewojewoda świętokrzyski Beata Oczkowicz na uroczystościach dożynkowych w Piotrkowicach

Wspaniałe korowody dożynkowe, przyśpiewki i obrzędy ludowe, tradycyjne smakołyki regionalne i oczywiście okazałe wieńce dożynkowe – było co podziwiać! W ostatnią niedzielę w województwie świętokrzyskim rolnicy w kolejnych powiatach i gminach dziękowali za plony. Tak było w Bielinach, Nowinach, w Kluczewsku, Słupi Jędrzejowskiej, Daleszycach czy Piotrkowicach.
Wśród wielu dożynkowych gości w Piotrkowicach można było wypatrzeć wicewojewodę świętokrzyskiego Beatę Oczkowicz w niecodziennym stroju – na ludowo. Pani wicewojewoda nie tylko świetnie wyglądała, ale, jak się okazało, doskonale radziła sobie z ludowymi przytupami i tańczyła do upadłego. Uczestnicy wszystkich odbywających się w weekend dożynek bawili się zresztą przy muzyce do późnych godzin nocnych.
Mimo że tegoroczne lato nie sprzyjało zbiorom, to rolnicze święta plonów jak co roku są radosne i kolorowe. Dożynki w Polsce są obchodzone od czasów słowiańskich. Dziś uroczystości z tej okazji mają charakter religijno-obrzędowy; są połączone z wystawą plonów i zabawą.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 9