Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

II Ogólnopolskie Kolarskie Kryterium Uliczne o puchar starosty jędrzejowskiego Edmunda Kaczmarka

24 września przy pięknej słonecznej pogodzie odbyło się w Jędrzejowie II Ogólnopolskie Kolarskie Kryterium Uliczne o puchar starosty jędrzejowskiego Edmunda Kaczmarka w cyklu wyścigów Grand Prix im. Michała Połetka.

Wyścig odbywał się w ruchu okrężnym na dystansie 1900 metrów (jedno okrążenie). Start i meta znajdowały się przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 – organizatora wyścigu wraz ze Starostwem Powiatowym i Michałem Poletkiem, managerem i organizatorem profesjonalnych wyścigów kolarskich.
W wyścigach wzięło udział 110 osób w różnych kategoriach wiekowych, zrzeszonych w klubach sportowych i niezrzeszonych. Wśród zawodników była m.in. Martyna Klekot, członkini kadry narodowej kobiet.
Była także spora grupa uczestników z Jędrzejowa, którzy odnieśli sukcesy w tym wyścigu. I tak, w kategorii gimnazjów wśród chłopców trzecie miejsce zajął Kamil Legut z Gimnazjum nr 1.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wśród chłopców zwyciężył Kamil Kasprzyk z ZSP nr 1 z Jędrzejowa, trzecie miejsce – Kamil Sęk z Sobkowa.
W kategorii kobiety orliczki czwarte miejsce zajęła Ilona Jaszczyk ze Skroniowa, zawodniczka klubu MG LKS Błękitni-Mexller Koziegłowy.
W wyścigu uczestniczył także jędrzejowianin Stanisław Kompaniec, startujący w kategorii masters IV.
Gościem specjalnym wyścigu była Beata Oczkowicz, wicewojewoda świętokrzyski, która towarzyszyła staroście jędrzejowskiemu Edmundowi Kaczmarkowi przy wręczaniu medali, pucharów i dyplomów zwycięzcom wyścigu.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 9