Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na atrakcje przygotowane podczas obchodów V edycji „Świętokrzyskich Dni Muzeów”

Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na atrakcje przygotowane podczas obchodów V edycji „Świętokrzyskich Dni Muzeów” pod honorowym Patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jakubasa. Wśród licznych wydarzeń w całym mieście nasze muzeum proponuje zwiedzanie niecodziennych miejsc, udział w konkursie fotograficznym oraz w otwarciu nowej wystawy.

Otwarcie magazynów muzealnych.
4 – 5 października 2011 r., w godzinach od 9.00 do 12.00.
Muzeum udostępni do obejrzenia przestrzeń magazynową, w której można zobaczyć przechowywane zabawki. Jest to miejsce zamknięte na co dzień dla naszych gości. Tą część muzeum udostępnimy grupom zorganizowanym i indywidualnym zwiedzającym.
Wstęp bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja telefoniczna: 41 344 40 78

Konkursu dla dzieci na reportaż fotograficzny: „Przygoda w Muzeum”
4 – 18 października 2011
Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów i szkół licealnych. Tematem konkursu jest Muzeum Zabawek i Zabawy odkrywane przez młodych zwiedzających. Eksponaty muzealne, wystawy, pracownicy, budynek, inni zwiedzający – wszystko może stać się inspiracją do stworzenia reportażu fotograficznego. Zapraszamy uczestników do poszukiwań niecodziennych przygód w codzienności muzealnej.
Najciekawsze prace zostaną nagrodzone cennymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Muzeum Zabawek i Zabawy oraz Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Do wygrania jest m.in. aparat fotograficzny, ramka multimedialna i książki.
Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej: www.muzeumzabawek.eu

Wernisaż wystawy zabawek z czasów II Wojny Światowej pn. „Moje pogodne dzieciństwo skończyło się 1 września 1939”.
7 października 2011 r., godz. 17.00
Prezentacja pamiątek dziecięcych ocalałych z zawieruchy wojennej. Wystawa zorganizowana we współpracy z Fundacją „Moje wojenne dzieciństwo”, Muzeum Powstania Warszawskiego, Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau i Państwowym Muzeum na Majdanku. Wystawa potrwa do 30 kwietnia 2012 roku.
Wstęp bezpłatny.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 7