Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Na spektakl „Historia o ptaku Cis” zaprasza Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w najbliższą niedzielę, tj. 16 października o godz. 11.

„Historia o ptaku Cis” to poetycka opowieść o wielkiej wartości i potrzebie marzeń oraz ludzkiej solidarności, która przezwycięża wszelkie przeszkody.

Jej bohaterami są mieszkańcy biednego, szarego podwórka, którzy swoje niezbyt wesołe życie próbują zmienić marzeniami. Zbieracz butelek Flacha przez kolorowe szkiełka dostrzega inny świat, a Doremus, brat Zorzy – dziewczynki, która z biedy i niedożywienia straciła wzrok, piękną grą na trąbce przynosi radość i przywołuje ptaka Cis.

Ptak i piękna gra na trąbce pozwalają mieszkańcom podwórka choć na chwilę zapomnieć o smutnej rzeczywistości, przenoszą ich w inny, piękniejszy świat.

Kolejne, wymyślane przez bohaterów spektaklu, postacie i miejsca akcji powstają nie tylko w ich wyobraźni, ale również na scenie. Pozwala na to funkcjonalna scenografia, której elementy wykorzystywane są na wiele zaskakujących sposobów. Okazuje się, że ze zwykłych przedmiotów, znajdujących się na każdym podwórku, można stworzyć scenerię do wydarzeń jak z sensacyjnego komiksu, pirackiego statku czy afrykańskiej wioski.

W „Historii o ptaku Cis” nie brakuje postaci negatywnych, takich jak Gruby Szef i Szeryf, którzy chcą odebrać mieszkańcom podwórka to, co dla nich najcenniejsze.

Wszystko kończy się dobrze, bo zwycięża wiara w możliwość spełniania marzeń, pragnienie przyjaźni i ludzka solidarność.

Spektakl zrealizowany został w planie żywym i lalkowym.

Przeznaczony jest dla widzów od lat 7.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 3