Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach zaprasza na kolejną premierę 8 i 9 października

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach zaprasza na kolejną premierę 8 i 9 października – to „Kpiny i kpinki”, spektakl złożony z tekstów Mariana Załuckiego i piosenek Wojciecha Młynarskiego w reżyserii Mirosława Bielińskiego.

– To są zwyczajnie mądre, inteligentne i dowcipne teksty. I tak się składa, że w każdej rzeczywistości są bardzo na miejscu. Więc należy słuchać ich uważnie, jak najczęściej przypominać, a ich przesłanie najlepiej mieć w rozumie, na co dzień. Bo to taki czynnik, który stabilizuje życie emocjonalne jednostki – czyli słuchajmy Młynarskiego, żeby nie zwariować. Warto przypominać również (a młodym przybliżać) twórczość Mariana Załuckiego: niezwykły obserwator codziennego życia, z dystansem i humorem. Ci twórcy, w mojej ocenie, bardzo się uzupełniają – mówi reżyser.

Występują: Teresa Bielińska, Mirosław Bieliński, Łukasz Pruchniewicz, Artur Słaboń, Michał Węgrzyński, przy pianinie Zbigniew Lampart.
Ruch sceniczny: Kazimierz Knol, opieka pedagogiczna Teresa Stokowska-Gajda, scenografia Iwona Jamka, Tomasz Smolarczyk, kostiumy Paulina Prokop.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 8