Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

“Mężczyzna wart zachodu” – Nowa premiera w Teatrze im. S. Żeromskiego w Kielcach

Nowa premiera w Teatrze im. S. Żeromskiego w Kielcach

Rosemary Friedman „Mężczyzna wart zachodu” przekład Bogusława Plisz-Góral, reżyseria Piotr Szczerski, asystent reżysera Dagna Dywicka, scenografia i kostiumy Łukasz Błażejewski, ruch sceniczny Kazimierz Knol, reżyseria świateł Marek Kutnik.

– (…) W każdym momencie życia trzeba robić to, na co masz ochotę, co jest ci szczególnie bliskie. Teraz wiem, co to jest dar życia, cieszę się nim, i chętnie podzielę się swoją radością. A komedia jest takim gatunkiem, który pozwala tę radość przeżywać i dawać ją. I to jest dla mnie w tej chwili najważniejsze. Więc umawiam się z moimi widzami na wieczór, w którym się bawimy w ciepłym klimacie komedii romantycznej – mówi Piotr Szczerski, reżyser (Gazeta Teatralna nr 30).
Rzecz jest o tym, jak angielski dżentelmen, wdowiec, tak bardzo związany ze swoją zmarłą żonę, iż do urny z prochami przemawia i ustala z nią wszystko – zostaje wmanewrowany w relacje z trzema kobietami. Każda z pań stara się uwieść trochę zagubionego dżentelmena; problem w tym, że każda z nich posiada po jednej cesze osobowości, przypominającej zmarłą ukochaną małżonkę. Co zrobi nasz bohater? Którą wybierze?
„Mężczyzna wart zachodu” to ciepła, zabawna i wzruszająca komedia romantyczna, w sam raz na nostalgiczno-depresyjne jesienno-zimowe wieczory. Świetne kreacje aktorskie, doskonała scenografia gwarantują doskonałą zabawę, z nutką refleksji.

Obsada:
Sędzia Christopher (Toffi) Osgood – Mirosław Bieliński
Dr Marcus Gordon – Dawid Żłobiński
Penny Osgood – Ewelina Gronowska-Ośka
Lucille Moss – Ewa Józefczyk
Sally Maddox – Beata Pszeniczna
Jo Henderson – Teresa Bielińska
Chryzantemka – Dagna Dywicka

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 5