Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Opowiadanie króla Wysp Hebanowych

Na spektakl „Opowiadanie króla Wysp Hebanowych” zaprasza Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w najbliższą niedzielę, tj. 29 stycznia o godz. 11.00

Przedstawienie oparte jest na dwóch, zawartych w zbiorze „Klechdy sezamowe”, baśniach Bolesława Leśmiana: „Rybak i geniusz” oraz „Opowiadanie króla Wysp Hebanowych”, z których druga jest kontynuacją pierwszej.

Pierwsza baśń opowiada o ubogim i pracowitym Rybaku. Druga o nieszczęśliwym Królu zaklętego w jezioro państwa. Losy obu bohaterów są ze sobą powiązane.

Pewnego razu Rybak wyłowił z morza uwięzionego w małej szkatułce Dżinna, który w zamian za uwolnienie obiecał Rybakowi wielkie bogactwa i polecił mu, żeby zaniósł swemu Sułtanowi ryby z pewnego, tajemniczego jeziora. Tak też Rybak uczynił.

Okazało się, że ryby były w czterech kolorach. Zdjęty ciekawością Sułtan postanowił rozwikłać zagadkę niezwykłych ryb, co doprowadziło go do uwięzionego w pałacu Króla Wysp Hebanowych…

Ta niezwykła opowieść miała swój szczęśliwy finał, bo jej bohaterowie dzięki swej determinacji, podejmując liczne trudy i wykorzystując nadarzające się okazje, potrafili zdobyć szczęście i wielkie bogactwa.

Spektakl zrealizowany został w konwencji planu żywego i teatru czarnego, z wykorzystaniem efektów multimedialnych, wzbogacających stronę plastyczną przedstawienia.

Przeznaczony jest dla widzów od lat 5.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 6