Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Misiek Zdzisiek znów pomaga! Pomóż i Ty!


30 marca  o godz. 10.00  w budynku Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie Powiatowy Związek Stowarzyszeń Sportowych  działający w Strukturach Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie z dochodu uzyskanego z akcji “Misiek Zdzisiek Zbiera Nakrętki” dokonał przekazania pomocy finansowej oraz zakupionego sprzętu rehabilitacyjnego dla  sześciorga podopiecznych “Miska Zdziśka”.

Akcja „Misiek Zdzisiek zbiera nakrętki” przyniosła nadspodziewane rezultaty. Akcja rozrosła się do takich rozmiarów , ze pojawił się problem z dostarczaniem nakrętek z punktów zbiórki do Jędrzejowa. Jak mówił w czasie spotkania w starostwie jej pomysłodawca Dariusz Lisowski pełnomocnik Starosty Jędrzejowskiego. Z pomocą przyszła firma DHL Express.

Przypomnijmy, że w ramach akcji „Misiek Zdzisiek zbiera nakrętki” w październiku i grudniu 2011 przekazano już sprzęt rehabilitacyjny warty  w sumie za ponad 25 tys. zł. W ciągu dziewięciu miesięcy zebrano ponad 19 ton nakrętek.


30 marca Misiek Zdzisiek pomógł kolejny już raz przekazując pomoc i sprzęt dla:

4 letniego  Mikołaja z Kielc

Mikołaj ma wyrwane nerwy C8 i D1, a całkowicie wyrwane z rdzenia kręgowego C5, C6 i C7. Jego lewa rączka jest bez życia i już obecnie jest o 4 cm krótsza i chudsza od prawej ręki. Ta dysproporcja z wiekiem będzie się powiększać. Mikołaj jeździ na rehabilitację do Dziekanowa Leśnego w Warszawie co 2 m-ce na 2-3 tygodnie.
Lekarze nie zrobili cesarskiego cięcia, mimo że przy takiej wadze powinno ono być obowiązkowe. Z powodu ciężkiego porodu doznał całkowitego porażenia splotu ramiennego. Pierwsza operacja Mikołaja na nerwach odbyła się 19.12.2007r. we Francji.
25 października 2011r. Mikołaj był w Warszawie na konsultacji u francuskiego profesora, który go operował po urodzeniu, u prof. Alain Gilbert z Kliniki Jauvenet w Paryżu.
Lekarz stwierdził, że aby poprawić sprawność ręki konieczna jest kolejna operacja nadgarstka i mięśnia. Ręka Mikołaja nigdy nie będzie sprawna. Ze względów rozwojowych operacja musi być wykonana w ciągu 6 m-cy, bo Mikołaj ma 4 lata i już widać efekt pierwszej operacji na nerwach. Aby tego nie zaprzepaścić konieczny jest drugi zabieg.
Operacja będzie kosztować ok. 20 tys zł plus koszty pobytu mamy Mikołajka we Francji. Dla rodziców chłopca jest to ogromny wydatek, gdyż pracuje tylko ojciec Mikołajka. Mama nie może podjąć żadnej pracy, gdyż zajmuję się Mikołajem, rehabilituję go codziennie samodzielnie w domu i nikt nie zatrudni jej w takich okolicznościach, gdyż musi jeździć do Dziekanowa tak często i na tak długo. Ponadto mają jeszcze na utrzymaniu starszą siostrę Mikołaja, Natalkę.
30 marca przekazaliśmy rodzicom Mikołaja symboliczny czek na sumę 1500 zł z przeznaczeniem na operację Mikołajka-Misiek Zdzisiek dalej prosi ludzi dobrej woli o pomoc i wsparcie dla tego dzielnego chłopca.

Pauliny

Studentka która uległa nieszczęśliwemu wypadkowi , upadając na schodach złamała kręgosłup , jej rehabilitacja jest bardzo droga , miesięcznie to  około 2000zł.
Misiek Zdzisiek przekazał Paulinie symboliczny czek na sumę 1500 zł z przeznaczeniem na rehabilitację Pauliny.

Piotra

Choruje na wodogłowie, naczyniowatość mózgu , niepełnosprawność ruchowa. Piotr ma problemy z poruszaniem i nie miał wózka inwalidzkiego. Misiek Zdzisiek  zakupił Piotrowi nowy wózek inwalidzki który został mu na tej uroczystości przekazany.
Łukasz – choruje na porażenie mózgowe , spastyczność mięśni. Łukasz również ma problemy z poruszaniem, marzył o wózku inwalidzkim Misiek Zdzisiek spełnił marzenie Łukasza i 30 marca w budynku starostwa przekazał  mu nowy wózek inwalidzki.

Katarzyny

Choruje na porażenie mózgowe,  spastyczność mięśni, bardzo duże problemy z kręgosłupem. Misiek Zdzisiek zakupił Katarzynie specjalistyczne łóżko rehabilitacyjne aby mogła odciążyć tak bardzo nadwyrężony kręgosłup i nogi.

Karoliny

Jest po amputacji kończyny, choruje na niewydolność nerek . Choroba zaczęła się od problemów z nerkami  i krążenia w wyniku czego lekarze byli zmuszeni  w pewnym momencie amputować Karolinie kończynę. Do tej pory poruszała się przy pomocy kul,30 marca przekazaliśmy Karolinie specjalny Rolator dzięki któremu Karolina będzie mogła lepiej funkcjonować, może być bardziej samodzielna.

Zdzisiek znów zbiera nakrętki

Nasz dzielny Misiek Zdzisiek znów pomaga zbierając nakrętki którego wspólnie wspierają DHL EXPRESS z Kielc oraz KS Fart Kielce. Dzięki wielu dobrym serduszkom Misiek Zdzisiek z dochodu uzyskanego ze sprzedaży nakrętek zakupił dla chorych dzieci i osób niepełnosprawnych sprzęt wartości ponad 30 tys. zł.
Na to uroczyste spotkanie organizatorzy zaprosili również dzieci ze szkoły podstawowej nr 3 z Jędrzejowa aby im podziękować za niesamowite zaangażowanie i za oddanie Miśkowi Zdziśkowi 800 kg nakrętek. Serdeczne podziękowania dla wszystkich dzieci złożyli na ręce wychowawcy pana Tomasza Adamczyka Starosta Jędrzejowski Edmund Kaczmarek ora Dariusz Lisowski koordynator akcji.

Podczas spotkania 30 marca wiele ciepłych słów padło pod adresem Dariusza Lisowskiego pełnomocnika Starosty Jędrzejowskiego i zarazem koordynatora akcji , któremu podziękowali za ogromne zaangażowanie i wrażliwość  starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek, wiceprezes KS Fart Kielce Andrzej Szczukiewicz oraz Jacek Pietrajtis kierownik Terminala DHL Express Poland .
Akcja zbierania nakrętek trwa i będzie trwać nadal. W 2012 roku być może uda się pomóc kolejnym chorym dzieciom, osobom niepełnosprawnym ale i również nadal wspomagać tych, którzy stali się już podopiecznymi Miśka Zdziśka. Pomagajmy, bo to najlepsze co może nas spotkać. To niewiele kosztuje a można zrobić tak wiele.
Organizatorzy akcji bardzo serdecznie dziękują Zarządowi Firmy Kurierskiej DHL Express za profesjonalną obsługę i wsparcie naszej akcji. Dziękujemy Zarządowi KS Fart Kielce za wsparcie naszej akcji oraz za profesjonalna współpracę
Dziękujemy bardzo serdecznie Pani Małgorzacie Dąblewskiej kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Tarnowie oraz wszystkim pracownikom tej agencji za wsparcie naszej akcji.

Nadal trwa akcja,, Misiek Zdzisiek Zbiera Nakrętki”  pomocy chorym dzieciom  i osobom niepełnosprawnym , które niespodziewanie straciły zdrowie i nie maja szans na rehabilitację jak również na zakup specjalistycznego sprzętu niezbędnego do kontynuowania rehabilitacji.
Co trzeba zrobić, aby im pomóc?
Wystarczy zbierać plastikowe nakrętki  z butelek, kremów, słoików czy detergentów, a następnie zanieść je do podanych j instytucji, które przyłączyły się do akcji ,,Misiek Zdzisiek Zbiera Nakrętki”.
Wszystkie punkty znajdują się na stronie internetowej www.sport.jedrzejow.pl

Misiek Zdzisiek dziękuje wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie jego akcji i prosi mieszkańców województwa świętokrzyskiego o dalsze zbieranie nakrętek i pomoc osobom potrzebującym i niepełnosprawnym.

Przyjmiemy każdą ilość… wiemy, że jak zwykle nie zawiedziecie ;-)))

Wszystkich informacji o akcji “Misiek Zdzisiek Zbiera Nakrętki” udziela:

Koordynator akcji

Dariusz Lisowski

pełnomocnik starosty jędrzejowskiego

Tel: 601 959 644  lub 41 386 58 00
e-mail: lisowski.dariusz.pelnomocnik@poczta.fm

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 3