Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

15-lecie Pegaza

Działający przy Kieleckim Centrum Kultury teatr Pegaz obchodzi 15-lecie istnienia. Z tej okazji na małej scenie Kieleckiego Centrum Kultury wystawiony zostanie spektakl „Jeszcze będziemy na szczycie”. Pegaz to teatr dla ludzi w wieku od 17 do 27 lat, którzy chcą spróbować swoich sił w teatrze. „Przez 15 lat działalności było to ponad 100 osób. Dla niektórych to właśnie scena Pegazu była drogowskazem do obrania właściwej życiowej drogi. – Mogę podać przykład dziewczyny, która studiowała biologię, teraz kończy szkołę teatralną i jest bardzo dobra; przyszła tu, żeby jej pomóc, bo chce zdawać do szkoły teatralnej, więc zagrała w spektaklu – mówi Andrzej Skorupski, reżyser i twórca teatru.

Spora grupa młodych ludzi, która stawiała pierwsze kroki na kieleckiej scenie obecnie zatrudniona jest w profesjonalnych teatrach. – W teatrze w Sosnowcu, Zabrzu, występowała dziewczyna w teatrze w Lublinie, inna w musicalach w Gdańsku.

Uroczystość podsumowująca działalność teatru Pegaz odbędzie w najbliższy piątek się na małej scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Początek o godzinie 18. Podczas gali aktorzy i współpracownicy teatru podzielą się swoimi doświadczeniami związanymi na kieleckiej scenie.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 8