Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

200tys. na ratowanie zabytków sakralnych

200 tysięcy złotych na ratowanie świętokrzyskich zabytków. Pieniądze na prace konserwatorskie ma przekazać Zarząd Województwa, który chce połowę z tej kwoty przeznaczyć na ratowanie wiślickiej Kolegiaty.
100 tysięcy złotych ma być przeznaczone na prace związane z odgrzybianiem i konserwacją zabytkowych podziemi wiślickiej Bazyliki.

Po 15 tys. zł trafić ma do parafii w Młodzawach Małych na prace konserwatorskie przy chórze w kościele p.w. Zesłania Sucha Świętego oraz do parafii w Dzierążni (gm. Działoszyce) na konserwację ołtarza Matki Boskiej Bolesnej.
Z kolei 25 tysięcy złotych ma być przeznaczone dla gminy Nowy Korczyn na prace związane z zabezpieczeniem ruin dawnej synagogi.

Dotacje mają też trafić do parafii w Skarżysku Kościelnym na renowację późnobarokowego ołtarza w kościele Św. Trójcy, do parafii w Zawichoście na restaurację drewnianego ołtarza z 1798 r. wraz z prezbiterium w kościele Św. Trójcy, do Lisowa na remont instalacji elektrycznej i odgromowej w drewnianej części tamtejszego kościoła oraz do parafii Narodzenia NMP w Piekoszowie na opracowanie dokumentacji i opinii technicznej oraz projektu budowlanego związanego renowacją kościoła p.w. Narodzenia NMP.

Plany Zarządu mają ocenić radni na najbliższej sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 6