Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Dzień Ziemi

Ekologiczne wystawy, przedstawienia i wspólne sprzątanie – takie wydarzenia w tym roku w Kielcach będą zachęcać do dbania o środowisko przy okazji przypadającego w niedzielę Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Wystway „Walory przyrodnicze Kielc” oraz “Nie śmiećcie, nie trujcie, segregujcie” można będzie oglądać w Galerii Echo na poziomie – 1.

Najmłodsi zostali już przez władze Kielc zaproszeni na spektakl „Robale” w teatrze Kubuś, a starsze dzieci w kinie Moskwa zobaczą widowisko teatralno – ekologiczne „O Kurzyku i Piecyku”.

W Ośrodku Kultury “Białogon” (czyli Domu Harcerza) odbędzie się dziś finał V Przeglądu Małych Form Teatralnych “EKODRAMA”.

Sprzątanie Kielc zaplanowano na poniedziałek. 23 kwietnia Komenda Straży Miejskiej w Kielcach wspólnie z magistratem, placówkami oświatowymi oraz Zielonymi Patrolami, zorganizuje akcję zbiórki elektrośmieci pod hasłem „Dobra energia dla wszystkich”. Zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego zostanie przeprowadzona w szkołach.

(Informacje – Iza Wierzba, koordynator ds. profilaktyki Komendy Straży Miejskiej w Kielcach, tel. 41 348 29 18, 664 366 961).

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj




Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 6