Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Internetowy nabór gimnazjalistów

Rusza nabór do kieleckich szkół ponadgimnazjalnych. 1605 uczniów kończących kieleckie gimnazja dostanie od swoich wychowawców loginy i będzie mogło wziąć udział w rekrutacji prowadzonej w systemie internetowym.
Oferta szkół prowadzonych przez Miasto Kielce dostępna jest już pod adresem www.swietokrzyskie.edu.com.pl. Do 10 maja kieleckie gimnazja wprowadzą do Systemu dane dotyczące uczniów klas trzecich, a cztery dni później system będzie dostępny dla kandydatów.

Rekrutacja potrwa od 14 maja do 26 czerwca – w tym czasie kandydaci będą mogli wybrać na stronie internetowej Systemu szkoły i klasy, do których chcą być przyjęci. Uczniowie mogą wskazać trzy szkoły i dowolną liczbę klas, ale ich kolejność świadczy o preferencjach kandydata.

Do 26 czerwca można będzie złożyć podanie do szkoły swojego pierwszego wyboru, przy czym kandydaci do szkół prowadzących kształcenie zawodowe do podania dołączają zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonywania danego zawodu.

W roku szkolnym 2012/2013 miasto Kielce przygotowało dla absolwentów gimnazjów 3960 miejsc w 120 oddziałach: najwięcej, bo 64 klasy utworzono w liceach ogólnokształcących, 43- w technikach i 13 – w zasadniczych szkołach zawodowych.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 6