Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Spektakl Elżbiety Jodłowskiej “Klimakterium… i już”


Agencja Artystyczna Diabeł zaprasza Państwa na fenomenalny spektakl Elżbiety Jodłowskiej „Klimakterium… i już”. Spektakl odbędzie się dnia 13 kwietnia o godzinie 17:00 i 20:30 Kieleckim Centrum Kultury.

Bohaterkami musicalu są czterykobiety w wieku ”menopauzalnym”. Wszystkie mają problemy, z którymimuszą się uporać. Pragniemy pokazać, że klimakterium jest wpisane w życie kobiety – mają je bohaterki występujące na scenie, ale także kobiety siedzące na widowni – miały, mają albo będą je miały. Jest to czas dla kobiety trudny,co wcale nie znaczy, ze beznadziejny. Ważna jest świadomość wspólnoty pewnych doświadczeń – kobiety siedzące na widowni dowiadują się, że ich dolegliwości nie są czymś wyjątkowym. Mimo iż menopauza dotyczy wszystkich kobiet, jest totemat wstydliwy, a co za tym idzie – starannie pomijany.

Poprzez spektakl pragniemy zilustrować, w sposób zrozumiały, przystępny i humorystyczny, jak rożnymi sposobami można sobie z tym radzić. Jedne bohaterki chcą się poddać zastępczej terapii hormonalnej, inne boją się jej i wybierają ziołolecznictwo, jeszcze inne idą w kierunku jogi lub ćwiczeń gimnastycznych.

Sztuka ma pokazywać owe różne zachowania, zawsze jednak w sposób humorystyczny – tym bardziej, że sam humor jest doskonałym lekarstwem (bez skutków ubocznych). Śmiejąc się łatwiej znosimy przeciwności losu.

Aktorki nie boją się śmieszności, nie wstydzą się grać postaci w wieku średnim i starszym. To znane postacie medialne, potrafiące rozbawić i wzruszyć publiczność. Pokazują, że można byćczynną i twórczą kobietą, bawić się i tańczyć do późnego wieku. Nikt, tak jakdruga kobieta nie zrozumie cierpień, których doświadcza się w tym czasie. Stądpopularne “babskie” spotkania na których można porozmawiać na “wstydliwe” tematy, o których trudno rozmawiać z mężem czy dziećmi. Myślę, że problemy czasu klimakterium najlepiej charakteryzuje początkowy tekst, który kobiety “rapują” na początku przedstawienia.

Spektakl ma za zadanie pokazać, że każda kobieta ma na to wszystko swój dobry sposób. Najważniejsze by ten temat przestał być tematem tabu, by móc o tym rozmawiać. Ważne tematy nie muszą być przedstawione poważnie, dlatego tak ważny jest w spektaklu humor.

Bilety w cenie 80zł, 60zł i 50 zł do nabycia w kasie Kieleckiego Centrum Kultury, Pl. Moniuszki 2b, Kielce wgodz. 9:00-17:00

Rezerwacje: kasa tel. 41/ 343-81-42, impresariat tel.: 41 344-90–54

Rezerwacje grupowe i indywidualneu organizatora codziennie 24h/d tel.: 604-286-072

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 8