Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

“Lęk wysokości” w Kinie MOSKWA

„LĘK” – premiera w Kielcach
Film jest opowieścią o młodym reporterze telewizyjnym, Tomku, który prowadzi bardzo poukładane życie. Pewnego dnia dowiaduje się, że jego ojciec trafił do szpitala psychiatrycznego, a on jest jedyną osobą, która może mu pomóc. Tomek wykorzystuje to jako okazję do sprzedania mieszkania ojca bez jego wiedzy. Wraz z kolejnymi wizytami u ojca, pogrąża się w świat szaleństwa i dowiaduje się prawdy o sobie.
Reżyseria: Bartosz Konopka, dramat/psychologiczny, Polska, 2011, 90 min
Obsada: Marcin Dorociński, Krzysztof Stroiński

„WSZYSTKIE ODLOTY CHEYENNE’A” – premiera w Kielcach
Sean Penn w najbardziej odlotowej roli życia!
„Porywający”, „wyśmienity”, „na przemian – prześmieszny i wzruszający” – ten film to popis genialnego aktorstwa dwukrotnego zdobywcy Oscara – Seana Penna. Trudny do rozpoznania pod burzą kruczoczarnych włosów, z uszminkowanymi na czerwono ustami Sean Penn zachwyca rolą ekscentrycznego rockmana. Tytułowy Cheyenne, za sprawą jednego wydarzenia, wyruszy w wypełnioną przedziwnymi zdarzeniami podróż życia i przekona się, że największy życiowy odlot, wciąż jest jeszcze przed nim. Najnowszy film Paolo Sorrentino wzbudził olbrzymie emocje w Cannes i otrzymał jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień festiwalu. Mieszanka fantastycznego humoru i gorzkiej ironii tworzy w filmie prawdziwie rockandrollowy emocjonalny koktajl.
produkcja: Włochy, Francja, Irlandia , 2011 , czas trwania: 118 min.
reżyseria: Paolo Sorrentino, obsada: Sean Penn, Frances McDormand, Judd Hirsch

„KAJINEK” – premiera w Kielcach
„Kajinek” – film oparty na prawdziwej historii wciąż żyjącego człowieka, który jest uważany za pierwszego płatnego zabójcę w historii Republiki Czeskiej.
W obsadzie filmu znaleźli się m.in. Bogusław Linda, rosyjski aktor Konstantin Ławronienko (“Powrót”), Tatiana Vilhelmova oraz Vladimír i Michal Dlouhý. Ławronienko za rolę w „Kajinku” wyróżniony został m.in. nominacją do nagrody Czeskiego Lwa za najlepszą rolę męską. Część zdjęć do filmu została zrealizowana w Forcie Mirov, który jest najstarszym więzieniem na północnych Morawach.
Upadek komunizmu w Czechosłowacji. Na wolność wychodzi 23 000 więźniów objętych amnestią. W ciągu jednego roku przestępczość wzrasta o 50%. Na ulicach panuje prawdziwy terror. Policja robi interesy z mafią, biznesmeni płacą za swój majątek życiem. Jednym z najbardziej znanych przestępców jest Kajinek – potrafi dokonać każdej kradzieży i uciec z każdego więzienia. Jest uzbrojony i niebezpieczny. Ma jednak swoje zasady. produkcja: Czechy , 2011 , czas trwania: 118 min., reżyseria: Petr Jakl
obsada: Konstantin Lavronenko, Tatiana Vilhelmova, Bogusław Linda

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 4