Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Lokalizacja zatwierdzona, trwa zbiórka

Józef Piłsudski na koniu stanął na schodach Placu Wolności w Kielcach. W ub. tygodniu w miejscu przyszłej lokalizacji pomnika postawiona została makieta cokołu. Obecny był przy tym jeden z najbardziej znanych współczesnych polskich rzeźbiarzy prof. Gustaw Zemła i jego wychowanek, autor projektu, Paweł Pietrusiński.
- Decyzja była odważna i będzie to jeden z najpiękniejszych pomników konnych w kraju – ocenił decyzję lokalizacji prof. Zemła.

Żeby projekt mógł zostać zrealizowany, kielczanie znów są proszeni o wsparcie inicjatywy. Dla najhojniejszych są wyjątkowe formy podziękowania. – Dla tych, którzy ofiarują 30tys. zł przygotowywana jest limitowana seria statuetek pomnika w skali 1:10 – mówi Janusz Koza, przew. Obywatelskiego Komitetu na rzecz budowy pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kielcach

Wesprzeć budowę można także kupując cegiełkę o nominałach od pięciu do stu złotych; można je nabyć w środy o 15-tej w siedzibie Samorządu 2002 w Kielcach.
3 maja ma być przy pomniku Staszica i Czwórki Legionowej zbiórka publiczna na rzecz budowy pomnika. Podobna jest planowana w ostatni weekend czerwca, w czasie święta Kielc.

Odsłonięcie planowane jest w setną rocznicę wkroczenia Kadrówki do Kielc, 12 sierpnia 2014 roku.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 1