Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Przedświąteczna pomoc Caritas

Kielczanie pomogli zastawić wielkanocne stoły dla półtora tysiąca najuboższych rodzin. To jeden z efektów przedświątecznej pomocy realizowanej przez diecezjalną Caritas. Jak co roku, organizacja mobilizowała w czasie Wielkiego Postu do wyrzeczeń na rzecz bardziej potrzebujących, a jedną ze sztandarowych akcji była zbiórka żywności prowadzona razem z Bankiem Żywności.

Paczki zostały już przekazane dla rodzin najbiedniejszych i wielodzietnych. Część z nich zostanie także przekazana podczas pierwszego w historii działalności Caritas wielkanocnego śniadania dla bezdomnych – mówi ks. Stanisław Słowik, dyr. Caritas diecezji kieleckiej.
Śniadanie zacznie się w sobotę o 10.30 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Caritas Kielecka wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Kielcach do świątecznego stołu zaprosiły ok. 250 bezdomnych z terenu Kielc i regionu świętokrzyskiego. Pokarmy poświęci ks. bp Marian Florczyk.

Kolejnym symbolem pomocy, jaki możemy znaleźć we własnym koszyczku ze święconką, będzie cukrowy baranek. W diecezji kieleckiej rozeszło się ich 20 tysięcy – kupione w parafiach lub siedzibie Caritas pomogą sfinansować letni wypoczynek dzieciom, których rodziców nie stać na posłanie maluchów na kolonie.

W niektórych parafiach dowodem naszej przedświątecznej współpracy z Caritas na rzecz potrzebujących będą też skarbonki na jałmużnę wielkopostną. – Ofiary zostaną w parafiach i będą przeznaczone na rzecz mieszkańców potrzebujących wsparcia, leczenia, rehabilitacji – mówi ks. Krzysztof Banasik, wicedyrektor kieleckiej Caritas. Większość skarbonek zostanie złożona przed ołtarzami w Niedzielę Miłosierdzia.

Za wszelki trud i pomoc wszystkim darczyńcom i wolontariuszom Caritas Diecezji Kieleckiej podziękowania i życzenia świąteczne złożył dyrektor, ks. Stanisław Słowik ze wspólpracownikami.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 9