Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Molewski zbuduje nam kanalizację

Wodociągi Kieleckie wybrały wykonawcę budowy kanalizacji w gminie Sitkówka-Nowiny i w Kielcach. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma MOLEWSKI Spółka z o.o. w Chodczu. Nowa kanalizacja powstaniem.in. na Gruchawce i Niewachlowie oraz w Dyminach i Posłowicach.
Jeśli dalsze procedury przebiegną sprawnie, to w maju będzie można podpisać umowę – informuje Ziemowit Nowak, Rzecznik prasowy Wodociągów Kieleckich.

Firmę Molewski wybrano spośród 13 ofert, które wpłynęły na realizację inwestycji. Zwycięksa oferta opiewa na niespełna 50mln zł.
Jest to jeden z siedemnastu kontraktów, największy w zakresie robót budowlanych w Kielcach w ramach wartego 550 mln zł projektu unijnego Kompleksowej Ochrony Wód Podziemnych Aglomeracji Kieleckiej. Program współfinansowany jest przez Fundusz Spójności UE, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko .

Długość budowanej sieci kanalizacji sanitarnej w tym kontrakcie wynosi 54,7 km, sieci wodociągowej – 1,4 km. W skład kontraktu wchodzi budowa nowej kanalizacji na terenach dotychczas nie skanalizowanych, m.in. na Gruchawce, na Niewachlowie oraz w Dyminach i Posłowicach.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 6