Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Ogłosimy zmartwychwstanie

Trwa Triduum Paschalne i rozważanie najważniejszych wydarzeń dla chrześcijan – Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. W Wielki Czwartek upamietnialiśmy ustanowienie dwóch sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa.
Wielki Piątek to dzień, w którym umarł na krzyżu Jezus Chrystus. To najsmutniejszy dzień w roku. W świątyniach nie grają organy, nie dzwonią dzwony, a nawet na ołtarzach nie ma obrusów. Wiernych obowiązuje post ścisły. W kościołach obchody Wielkiego Piątku koncentrują się wokół adoracji Krzyża.

W Wielką Sobotę trwa adoracja Jezusa Chrystusa złożonego w grobie. Przed południem święcone są pokarmy. W koszyczkach nie może zabraknąć chleba, jajek, kiełbasy, chrzanu i baranka. W Kościele katolickim niezwykle bogatą symbolikę ma Liturgia Wigilii Paschalnej. Jest ona odprawiana gdy zapadnie zmierzch. Składa się z czterech części: Liturgii Światła, Słowa, Chrztu i Eucharystii.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna się wcześnie rano procesją rezurekcyjną, podczas której kapłan ogłasza światu, że Chrystus Zmartwychwstał. Dla chrześcijan jest to najradośniejszy dzień.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 5