Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Przypomnieli o zakazie

Dzisiaj na przystanku autobusowym przy Alei IX Wieków koalicjanci porozumienia antynikotynowego symbolicznie oznakowali wiatę jako miejsce, w którym obowiązuje zakaz palenia. Polska jest krajem, w którym palenie tytoniu od lat stanowi jedną z największych przyczyn utraty zdrowia.
- Widzimy jednak poprawę tej sytuacji. Nasza akcja ma przypomnieć kielczanom o tym, że obowiązuje zakaz publicznego palenia papierosów – mówi Bożentyna Pałka-Koruba, wojewoda świętokrzyski. – Koalicjanci po raz kolejny potwierdzili swoją wolę propagowania niepalenia jako normy kulturowej, która się tworzy. Pamiętam, że kiedyś paliło się bez pytania, dziś nie ma już takich obrazków, gdzie pety wrzuca się do talerzy na stole.

Porozumienie w sprawie powołania Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Zespołu-Koalicji ds. Realizacji Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu zostało podpisane 26 maja 2011 roku i zakładałó współpracę na rzecz podniesienia poziomu wiedzy na temat zagrożeń wynikających z czynnego i biernego palenia tytoniu.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 9