Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

‘Światło Poranka’ na Karczówce

W Kielcach trwa Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Sakralnej ANIMA MUNDI. Dziś (we wtorek) o godz. 18.30 księża Pallotyni oraz Kieleckie Centrum Kultury zapraszają do kościoła na Karczówce na koncert szwajcarskiego zespołu LA MORRA, zatytułowany „Luz Del Alva” (Światło Poranka).

W trakcie koncertu zostaną wykonane utwory muzyczne z okresu tzw. Jesieni Średniowiecza i Wczesnego Renesansu pochodzące z terenów dzisiejszej Hiszpanii. Tematyka utworów to przede wszystkim wątki miłosne, ale także historyczne i filozoficzne. Zespół LA MORRA, mający swoją siedzibę w kulturalnej stolicy Szwajcarii – Bazylei, tworzy w składzie: Adrianna Saval (śpiew, harfa renesansowa, perkusja), Petter Johansen (śpiew, fidel, perkusja), Corina Marti (flety), Michał Gondko (vihuela de mano, ghiterra, perkusja), Tore Eketorp (vihuela d’arco).

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Sakralnej ANIMA MUNDI (Dusza Świata) już po raz dwudziesty trzeci odbywa się świątyniach Diecezji Kieleckiej. Jego organizatorem jest Kieleckie Centrum Kultury, a honorowy patronat sprawuje J.E. Ksiądz Biskup Ordynariusz Kazimierz Ryczan.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 9