Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Radni nie ruszą straży

Projekt likwidacyjny Straży Miejskiej w Kielcach przygotowany przez stowarzyszenia Kielce Nasz Dom i Forum Obywatelskie w pewnością nie zostanie poruszony podczas czwartkowej sesji Rady Miasta. Mało prawdopodobne jest również, że ta inicjatywa w ogóle będzie poddana pod głosowanie.

Zdaniem przewodniczącego kieleckiej Rady Miasta, Tomasza Boguckiego, po dokładnym sprawdzeniu podpisów może się okazać, że większość z nich nie jest ważna. – Pobieżnie sprawdzając te listy, niejednokrotnie nie jestem w stanie zweryfikować, czy dana osoba jest uprawniona do wyborów organów gminnych w Kielcach. Nie da się tego zrobić, jeżeli na listach wpisy ograniczają się tylko do imienia i nazwiska – mówi przewodniczący kieleckiej Rady Miasta, Tomasz Bogucki.

Ponadto, szansę na poddanie projektu głosowaniu minimalizują również przepisy. – Inicjatywa uchwałodawcza przysługuje grupie co najmniej 2 tys. osób posiadających czynne prawo wyborcze w gminie Kielce. Jednak inicjatywa ta nie może dotyczyć spraw należących do wyłącznej właściwości organów miasta, wśród których jest właśnie Straż Miejska – informuje przewodniczący Rady Miasta. Włodarze miasta mają trzy miesiące na udzielenie odpowiedzi stowarzyszeniom.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 3