Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Rusza festiwal organowy

W piątek rozpoczyna się XXIII Międzynarodowy festiwal Muzyki Organowej i Sakralnej ANIMA MUNDI. Zainauguruje go w kościele pw. Świętego Karola Boromeusza na Karczówce w Kielcach koncert hiszpańskiej muzyki renesansowej Luz Del Alva „The light of the morning” w wykonaniu międzynarodowego zespołu La Morra (początek o godz. 18.30). Natomiast o 20-tej w kościele pw. Św. Józefa w Bielinach zacznie się Czuwanie Wielkopiątkowe w wykonaniu Chóru „Sabbaton”.

Kolejny koncert odbędzie się 13 kwietnia w Bazylice Katedralnej w Kielcach, gdzie o godz. 19-tej wystąpi organista Stefano Manfredini z Modeny (Włochy). Dzień później usłyszymy tu innego organistę, Felipe Verissimo z Porto (Portugalia).
15 kwietnia o godz. 19-tej w kościele pw. Chrystusa Króla w Kielcach zaplanowano koncert chóru Oreya z Żytomierza (Ukraina).

Po tygodniu przerwy Festiwal zakończy się dwoma koncertami 21-ego i 22-giego kwietnia. Najpierw w kościele Św. Wojciecha w Kielcach o godz. 20-tej wystąpi chór chłopięcy Mozart Knabenchor Wien z Wiednia (Austria).

Na koniec w sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu usłyszymy Wielką Mszę c-mol W. A. Mozarta w wykonaniu Polish Camerata, solistów (M. Boberskiej, U. Krygier, P. Kusiewicza, C. Gałki) oraz Zespołu Wokalnego All’ Antico (Polska). Początek o godz. 17-tej.

Organizatorem Międzynarodowego festiwalu Muzyki Organowej i Sakralnej ANIMA MUNDI jest Kieleckie Centrum Kultury.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 8