Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Sezon turystyczny na wyjąkowym szlaku

Dziś w Krzemionkach Inauguracja Sezonu Turystycznego. Świętokrzyski samorząd organizuje wydarzenie po raz dziewiąty. W tym roku inauguracja , która odbędzie się w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie „Krzemionki” w Krzemionkach Opatowskich, połączona będzie z otwarciem Krzemionek jako obiektu na Świętokrzyskim Szlaku Archeo-Geologicznym.

Jednocześnie Krzemionki obchodzą jubileusz 90-lecia odkrycia kopalni przez geologa Jana Samsonowicza.

Szlak archeo-geologiczny to podróż, która poprowadzi nas przez 20 cennych dla regionu obiektów – mówi Jacek Kowalczyk, prezes ROT. Trasa wiedzie od Bałtowa poprzez m.in. Krzemionki, Nową Słupię, Święty Krzyż i Zachełmie.


Podczas inauguracji sezonu turystycznego w nowowybudowanym obiekcie w Krzemionkach, można zwiedzić trzy wystawy przygotowane specjalnie na tę okazję. Jedną z nich będzie wystawa geologiczna pt. „Krzemionki dawniej i dziś. Posłańcy z przeszłości”, na której zobaczymy florę i faunę sięgające ery jurajskiej.
Drugą atrakcją będzie niesamowita wystawa ostrowieckiego artysty fotografika, Andrzeja Łady „Nad Kamienną”.
Wystawą zamykającą będzie ekspozycja 13 barwnych plansz ukazujących polskie obiekty znajdujące się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Do tego miana w najbliższych latach będą aspirować Krzemionki.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 3