Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Święta majowe

NSZZ „Solidarność” województwa świętokrzyskiego zaprasza na siódmą regionalną pielgrzymkę świata pracy do Świętego Józefa Robotnika, która odbędzie się 1 maja. O godzinie 11 odprawiona zostanie uroczysta masz święta w kościele p.w. Świętego Józefa Robotnika – zaprasza Kazimierz Pasternak, wiceprzewodniczący świętokrzyskiej „Solidarności”.

Około godziny 12.30 złożone zostaną kwiaty pod pomnikiem ks. Jerzego Popiełuszki i przed tablicą upamiętniającą powstanie “Solidarności”.


Drugiego maja od ośmiu już lat obchodzimy Dzień Flagi. Uroczystości uchwalenia Konstytucji 3 Maja obchodzić będziemy po raz 221-y. Rozpoczną się kwadrans po 10-tej przed pomnikiem Stanisława Staszica.
Stamtą uczestnicy przejdą do kieleckiej katedry, gdzie o godz. 11-tej zacznie się msza święta. Po niej odbędą się obchody przed Pomnikiem Czynu Legionowego. Uroczystości zakończy piknik historyczny „Wiwat 3 Maja” na dziedzińcu przed Wojewódzkim Domem Kultury. O 16-tej w WDKu planowany jest tradycyjny spektakl „WDK- miastu” . O tej samej porze zacznie się pokaz „Kawaleria na przestrzeni wieków” w Parku Miejskim, a po nim – Pieśniobranie majowe w muszli koncertowej.

Wojewoda tradycyjnie już zachęca do świętowania nie tylko w zadumie, ale i aktywnie. Obchodom towarzyszy m.in. turniej szachowy (1 maja w WDK), piłkarski (2-3 maja na stadionie przy Ściegiennego) i zawody strzeleckie (2 maja na strzelnicy sportowej KWP) oraz Świętokrzyski Rajd Pojazdów Zabytkowych (29-30 kwietnia).

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 1