Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Święta niewiele bezpieczniejsze

1 osoba zginęła, a 10 zostało rannych w 8 wypadkach do jakich doszło w minione święta na drogach województwa świętokrzyskiego: policjanci podsumowali Bezpieczny Weekend. Jak oceniają, tegoroczne święta były znacznie bezpieczniejsze niż w ubiegłym roku. Jednak , choć odnotowano mniejszą liczbę kierujących po spożyciu alkoholu, to ich ilość jest nadal zatrważająca: pomimo licznych apeli mundurowych, w ciągu czterech dni świętokrzyscy stróże prawa wyeliminowali z ruchu 77 nietrzeźwych kierowców.

Dla porównania, w ub. roku w 22 wypadkach drogowych zginęło 3 osoby, a 28 zostało rannych. Odnotowano także 88 kolizji i zatrzymano 114 nietrzeźwych użytkowników dróg. Głównymi grzechami kierowców było jak zawsze przekraczanie dozwolonej prędkości, brak wyobraźni za kierownicą i brawura.

W sobotę w gminie Chmielnik, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali do kontroli drogowej opla. Kierujący 33- latek jechał z prędkością 150 km/h na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 km/h. W czasie kontroli okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 1,8 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, a także nie posiadał w czasie kontroli prawa jazdy.

W poniedziałkowe popołudnie, na drodze krajowej nr 74 stróże prawa zatrzymali do kontroli volkswagena, którym kierowała 40- letnia kobieta. Badanie alkomatem wykazało u niej ponad pół promila alkoholu. Kierująca przewoziła w swoim samochodzie 6- letnie dziecko bez wymaganego fotelika. Ponadto w czasie kontroli nie posiadała dokumentów na pojazd.

Nie brakowało też niestety kierowców, którzy z pełną świadomością stanowili zagrożenie dla siebie i innych. 26-latek z gminy Nowa Słupia, który na drodze ekspresowej między Cedzyną a Kielcami jechał z prędkością 195km/h, choć w tym miejscu obowiązuje ograniczenie do 120-tu. Został ukarany mandatem w kwocie 500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 4