Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Dbaj o pupila, króliki i nioski

Blisko dwieście osób w marszu spod Wojewódzkiego Domu Kultury na Plac Artystów i tyle samo wypuszczonych balonów w niebo – tak świętowano w Kielcach Dzień Praw Zwierząt, który obchodzimy właśnie dzisiaj. Cała akcja miała na celu propagowanie humanitarnego i odpowiedzialnego traktowania zwierząt.

– Chcieliśmy przypomnieć, że to tylko od nas zależy los tych istot – mówi Katarzyna Szmidt, prezes Świętokrzyskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami „Zwierzak”. – Dzień Praw Zwierząt jest okazją, by przypomnieć, że jesteśmy za nie odpoweidzialni, na co dzień możemy decydować , jaki jest ich los, począwszy od wybnierania produktów nie testowanych na zwierzętach czy niewybierania jajek z trójką, a numerem zero. i poprzez codzienne zwracanie uwagi na to, jak są traktowane zwierzęta wokół nas: jeśli sąsiad nie daje psu pić, albo zostawia go na cały dzień, warto zapytać, czemu tak robi.

Organizatorzy zorganizowali również spotkanie z młodzieżą ze szkół kieleckich na temat tego, jak poprawnie dbać o zwierzęta.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 4