Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Budujemy Hospicjum w Kielcach


Po raz kolejny za sprawą Caritas Diecezji Kieleckiej organizującej akcję Pola Nadziei na kieleckich ulicach rozkwitły żonkile. Swym żółtym kolorem przypominają o nadziei na godną śmierć ludzi terminalnie chorych Jaką nadzieją może być hospicjum.

Tegoroczna akcja prowadzona jest pod hasłem „Budujemy Hospicjum w Kielcach”. Cała kampania rozpoczęła się jesienią 2011 roku uroczystym wmurowaniem kamienia węgielnego pod budowę Hospicjum oraz zasadzeniem cebulek żonkili. „Pola Nadziei” to nie tylko zbiórki pieniędzy. Jest to ogólnopolska kampania, której celem jest szerzenie idei hospicyjnej, uwrażliwienie na potrzeby osób terminalnie chorych oraz promocja aktywności wolontaryjnej szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Z tym zamiarem w okresie zimy na terenie województwa świętokrzyskiego prowadzone były spotkania edukacyjne z uczniami i studentami. Miały one na celu przybliżenie tematyki hospicyjnej oraz zachęcenie uczestników do aktywnego włączenia się jako wolontariusze w akcje na rzecz hospicjum.

Na wiosnę, kiedy zakwitły żonkile, Caritas wraz z wolontariuszami wyszyła na kieleckie ulice, by kwestować na rzecz budowy hospicjum.

Obecnie organizowane są zbiórki na ulicach Kielc, pod kościołami oraz sklepach i centrach handlowych w Kielcach. W zamian za datek do puszki kwestarskiej wolontariusze rozdają żonkile oraz broszki. Caritas zaprasza także na Majowy Piknik Rodzinny, który odbędzie się już 27 maja 2012 r. w Karczmie Cztery Konie w Kielcach na ul. Kusocińskiego 61 A. Wśród atrakcji znajduje się prezentacja motocykli Stowarzyszenia CK Riders oraz pokaz jazdy konnej w wykonaniu Centrum Jeździeckiego w Kielcach oraz Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu im. Henryka Dobrzańskiego. Całkowity dochód z przeprowadzonych kwest zostanie przeznaczony na budowę Hospicjum im. Bł. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach przy ul. Mieszka I.

Kielce jako jedno z nielicznych miast wojewódzkich w Polsce nie posiada stacjonarnego hospicjum. Obecnie prace na budowie hospicjum są na etapie wykonywania dachu. Brak środków na dalsze roboty może spowodować wstrzymanie prac i przedłużyć planowany termin oddania go do użytkowania. Tylko dzięki pomocy ludzi dobrej woli, którzy włączą się w akcje „Pola Nadziei” poprzez datki do puszek kwestarskich lub wpłat na konto Caritas z dopiskiem „budowa hospicjum” możliwa jest zmiana trudnej sytuacji osób terminalnie chorych w Kielcach i okolicy.

Za każdy dar serca już teraz serdecznie dziękujemy życząc spełnienia wszelkich marzeń.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 5