Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Kontrola czy paraliż?

Związkowcy Solidarności w kieleckim MPK uprzedzają przed możliwymi zakłóceniami w funkcjonowaniu komunikacji, do czego ma doprowadzić kontrola Inspekcji Transportu Drogowego. Pracownicy MPK obawiają się, że planowany zakres kontroli sparaliżuje pracę zakładu. Chodzi o zlecone przygotowanie w krótkim czasie 60-ciu tysięcy kserokopii dokumentów i potwierdzenie ich za zgodność z oryginałem, co – zdaniem związkowców – ma zdezorganizować działalność spółki i nie ma nic wspólnego z rutynowymi kontrolami.
A w obliczu likwidacji PKSów w Kielcach, Jędrzejowie i Końskich, może być odebrane jako „próba paraliżu transportu publicznego, ochrona przewoźników łamiących prawo i zmuszenie MPK do rezygnacji z linii komercyjnych.”

Pracownicy apelują, by Inspekcja zrezygnowała z biurokratycznych utrudnień i zapoznała się z oryginałami dokumentów. Jednocześnie uprzedzają prezydenta Kielc, że z powodu kontroli mogą wystąpić zakłócenia w funkcjonowaniu Przedsiębiorstwa.
Stanowisko Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Solidarność w MPK Kielce poparł Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ Solidarność.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 6