Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Uczniowie powalczą o bezpieczeństwo

Uczniowie powalczą o bezpieczeństwo. Ruszają XXXV Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Konkursy zostaną rozegrane w piątek i sobotę w Szkole Podstawowej nr 25 im. K. Makuszyńskiego w Kielcach i weźmie w nich udział ponad 50 uczniów– zwycięzców eliminacji powiatowych.


Jak podkreślają organizatorzy turnieju, jest to nie tylko rywalizacja sportowa lecz przede wszystkim utrwalenie wiedzy, którą dzieci muszą posiadać przy zdawaniu na kartę rowerową. Młodzi zawodnicy będą musieli wykazać się nie tylko znajomością przepisów ruchu drogowego, ale czeka ich także egzamin sprawnościowy rowerem po torze przeszkód i jazda po miasteczku ruchu drogowego.


Głównym organizatorem jest Polski Związek Motorowy. Turniej przygotowywany jest m.in. wspólnie z Automobilklubem Kieleckim, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego , Kuratorium Oświaty, Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach oraz innymi instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo.


Za tydzień odbędą się kolejne eliminacje wojewódzkie, tym razem wystartują w nich uczniowie szkół średnich.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 6