Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Uwaga na oszustów!

Świętokrzyscy policjanci ostrzegają: oszuści coraz bardziej bezwzględni. Nie mają skrupułów, by ograbić z oszczędności życia uczciwe osoby i wciąż obmyślają nowe sposoby, by zdobyć pieniądze.
Ofiarami oszustów padają najczęściej seniorzy – wciąż popularną jest metoda „na wnuczka”, w której podają się za członków rodziny i wyłudzają finansową pomoc. 78-latka ze Staszowa nie straciła w ten sposób ośmiu tysięcy złotych tylko dzięki bankowej pomyłce. Mniej szczęścia miał 40-latek ze Starachowic, który stracił 2 tysiące chcąc kupić samochód na portalu internetowym. Wpłacił pieniądze na poczet zakupu, po czym kontakt ze sprzedawcą się urwał.


Policjanci radzą, by w każdej sytuacji zachować czujność. Nie wierzyć we wszystkie super oferty i w sieci dobrze sprawdzać sprzedawców.
Zachować też ostrożność w domu, bo przestępcy wchodzą do mieszkania pod różnym pretekstami, często podając się m. in. za członków rodziny, nowych sąsiadów lub pracowników administracji, po czym kradną pieniądze i wartościowe przedmioty, albo wyłudzają wpłaty za rzekomo atrakcyjne towary lub urzędowe pisma.


Funkcjonariusze radzą ograniczyć zaufanie w stosunku do obcych lub poprosić o pomoc sąsiadów. A w razie podejrzeń o działanie niezgodne z prawem, natychmiast kontaktować się z policją.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 2