Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Współcześnie o nawróceniu

W weekend w Centrum Modlitwy i Ewangelizacji w Kielcach odbyła się międzynarodowa konferencja „Słowo Boże – Ewangelizacja – Kościół”. Program dwudniowego przedsięwzięcia obejmował zagadnienia dotyczące nowej ewangelizacji, jej wizji i strategii dla Kościoła.
– Chcieliśmy pokazać wzajemną zależność w posłudze Kościoła, który głosi słowo i podejmuje dzieło nowej ewangelizacji – mówi ks. Marian Królikowski, Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji i zarazem gospodarz konferencji. – Nowa Ewangelizacja to głoszenie osoby Jezusa tym ludziom, które go nie znają, albo zapomnieli i nie czują się członkami Kościoła. Nowymi sposobami, przy użyciu współczesnych metod, by poprowadzic człowieka do nawrócenia.

Prelegentami konferencji byli m.in. ks. bp Grzegorz Ryś z Krakowa przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski oraz ojciec prof. Zdzisław Kijas, ekumenista z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
Ze względu na problemy rodzinne w spotkaniu nie uczestniczył zapowiadany Jose H. Prado Flores, założyciel i dyrektor Międzynarodowego Projektu Szkół św. Andrzeja w Meksyku.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 4