Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Związkowcy walczą dalej

Czterystu związkowców ze świętokrzyskiego bierze udział w ogólnopolskiej manifestacji pod Sejmem, gdzie posłowie przegłosowali ustawę o podwyższeniu wieku emerytalnego do 67 roku życia.
– Spodziewaliśmy się takiego efektu głosowania, ale nie przestaniemy walczyć z tą nieudolną ustawą – podkreśla Waldemar Bartosz, przew. świętokrzyskiej Solidarności. –Trzeba zrobić wszystko, żeby wyrzucić tą ustawę do kosza z prostego powodu: pełna średnia emerytura w 2014 roku będzie wynosiła brutto niewiele ponad 600zł, czyli 500zł na rękę. To nie są głodowe emerytury, ale poniżej możliwości wyżycia, bo więcej dziś kosztują opłaty za mieszkanie.


Przewodniczący podkreśla, ze ustawa została przegłosowana bez konsultacji ze społeczeństwem, chociaż za referendum opowiedziały się 2 miliony osób; nikt nie został też wpuszczony do galerii widzów na czas głosowania nad ustawą.

- Będziemy apelować do Senatu i prezydenta, a jeśli ustawa zostanie podpisana, zaskarżymy ją do Trybunału Konstytucyjnego – podkreśla Bartosz. – Są bowiem wg prawników podstawy do tego, aby TK te ustawę unieważnił, choćby nawet ze względu na tryb procedowania nie dopuszczający nawet opinii publicznej. A ponadto, jeśli to nie pomoże, i mówimy to wprost, ze zrobimy wszystko, aby ta koalicja za dwa lata nie wygrała wyborów i by była szansa na zmianę ustawy choćby za dwa, trzy lata.


W tym celu związkowcy już rozpowszechniają plakaty z wizerunkami posłów, którzy opowiedzieli się za nową ustawą emerytalną.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 7