Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Areszt dla sprawców nocnego napadu

Areszt dla sprawców nocnego napadu na jeden ze sklepów spożywczych w centrum Kielc. sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu dla 35-cio i 44-letniego mieszkańca województwa zachodnio- pomorskiego. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.


Do zdarzenia doszło w piątkową noc w centrum Kielc. Dwóch mężczyzn z przedmiotem przypominający broń weszło do sklepu spożywczego. Zażądali od pracownic wydania gotówki. Gdy kobiety odmówiły, napastnicy zabrali telefon komórkowy wartości 100 złotych i wyszli ze sklepu. Poinformowani o zdarzeniu policjanci, natychmiast udali się w rejon zdarzenia. Kilka ulic dalej mundurowi zauważyli dwóch mężczyzn, z których jeden odpowiadał rysopisowi sprawcy. Drugi z mężczyzn chcąc zmylić stróżów prawa, zaraz po napadzie przełożył kurtkę na drugą stronę.

Obaj sprawcy zostali zatrzymani. W chwili zatrzymania obaj byli nietrzeźwi, mieli blisko promil alkoholu w organizmie. Starszy z nich miał status osoby zaginionej. Pod koniec maja rodzina zgłosiła jego zaginięcie. W rejonie, w którym doszło do przestępstwa policjanci znaleźli gumowy pistolet, którym prawdopodobnie posłużyli się mężczyźni.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 8