Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Dziel się z nami wakacjami

Dziel się z nami wakacjami
Wakacyjne konkursy magazynu dla dzieci „Świerszczyk”
Świerszczyk Bajetan Hops towarzyszy dzieciom przez cały rok szkolny. Natomiast latem, tak jak jego czytelnicy, wybiera się na poszukiwanie wakacyjnych przygód. W tym roku przygotował kilka niespodzianek – wakacyjne konkursy dla dzieci i rodziców, wszystkich tych, którzy uwielbiają tworzyć różne historie i czytać książki.

Lipiec – rodzinne opowiadanie

Raz, dwa, trzy – wymyślasz ty!

W domu, w górach, nad morzem, nad jeziorem – gdziekolwiek są Świerszczykowi czytelnicy, wystarczy, że zbiorą całą rodzinę i w tej samej chwili stają się wyjątkowymi twórcami. Wspólnie, krok po kroku, wymyślają wakacyjną opowieść i przysyłają ją do „Świerszczyka”. Taka wakacyjna opowieść może się zaczynać na przykład tak:
Tata: „Dawno, dawno temu w tym miejscu wcale nie było plaży. Była tutaj niezwykła podmorska kraina…”
Mama: „Dokładnie w taki sam wtorek, jak ten dzisiejszy, mama Ośmiornica powiedziała do swojego synka: – Pośpiesz się, Maćku, dzisiaj jest twój wielki dzień…”
Dziecko: „Tak, tak, wiem. Po raz pierwszy jadę sam na wakacje. Mam być grzeczny, myć macki i nie straszyć koników morskich…”
Tata: „Gdyby jednak podpłynął do ciebie żarłacz biały, musisz…”
Dziecko:…?
Mama:…?

Co musi zrobić Maciek? Co na to mama? Czekamy do 31.07.2012 r. na ciąg dalszy tej historii albo całkiem inną – wymyśloną przez czytelników. Można je przesyłać e-mailem na adres:swierszczyk@swierszczyk.pl lub na adres redakcji: Aleje Jerozolimskie 146 D, 02-305 Warszawa. Najciekawsze opowieści zostaną opublikowane na stronie internetowej, a ich autorzy otrzymają supernagrody, a wśród nich:

3 roczne prenumeraty „Świerszczyka”,
10 pluszowych Bajetanów,
10 książek „Z pamiętnika pewnego Świerszczyka”.
Sierpień – rodzinne zgadywanie
Raz i dwa – czytam ja,
Raz, dwa, trzy – zgadujesz ty!

Lato – wymarzony, upragniony, wytęskniony czas! Idealny moment na to, by pielęgnować miłość do literatury. Pomocny w tym z pewnością będzie magazyn dla dzieci „Świerszczyk”. W sierpniu zaprasza wszystkich miłośników książek do wzięcia udziału w zagadkowym konkursie! Czytamy i główkujemy! Po każdej wakacyjnej lekturze wspólnie wymyślamy książkowe zagadki i przysyłamy je do „Świerszczyka”. W zagadce trzeba zaszyfrować tytuł książki albo imię i nazwisko bohatera, albo miejsce akcji. Chodzi oczywiście o to, by potem rozwiązujący, dowiedzieli się, o jaką książkę chodzi. Forma zagadek jest dowolna – można przysyłać wierszyki, rebusy, szarady i inne łamigłówki. Na książkowe zagadki czekamy do 31.08.2012 r. Przysyłajcie je e-mailem na adres: swierszczyk@swierszczyk.pl lub na adres redakcji: Aleje Jerozolimskie 146 D, 02-305 Warszawa. Najciekawsze zagadkowe pomysły opublikujemy na naszej stronie internetowej, a ich autorzy otrzymają supernagrody, a wśród nich:

3 roczne prenumeraty „Świerszczyka”,
10 pluszowych Bajetanów,
10 książek „Z pamiętnika pewnego Świerszczyka”.

A gdy słonko słabo świeci, wejdź do sieci!
Przez całe wakacje trwa konkurs na Facebooku! Czekamy na zdjęcia naszych czytelników ze „Świerszczykiem”! Zapraszamy na fanpage http://www.facebook.com/Swierszczyk.magazyn.dla.dzieci oraz profil Świerszczyka Bajetana Hopsa http://www.facebook.com/swierszczyk.bajetanhops
Na autorów najciekawszych fotografii czekają nagrody!„Po pierwsze, nasze konkursy to proste połączenie dwóch miłości – miłości w rodzinie i miłości do literatury. Po drugie, to także wypadkowa dwóch fundamentalnych prawd – czas spędzony razem jest bezcenny; (jak mawia Świerszczyk Bajetan). A po trzecie, do tego, by wziąć w udział w naszych konkursach, nie trzeba spełniać wyjątkowych warunków, wystarczy być” – przekonuje Małgorzata Węgrzecka, redaktor naczelna „Świerszczyka”.
Zapraszamy wszystkich do wakacyjnej zabawy!

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 1