Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Muzeum Historii Kielc zaprasza:

16 czerwca, sobota, godz.10 Klub Nad Silnicą – prelekcja Mieczysławy Piętek pt.” Pomniki i tablice – okruch historii Kielc”

Kolejne spotkanie z cyklu „Wózek z historią”.

W najbliższą niedzielę 17 czerwca, w godzinach 11-14 Muzeum Historii Kielc zaprasza na Skwer Żeromskiego, na spotkanie „Kielce ginące i zaginione – historia pewnego placu”.

Tematem będzie jedno z najciekawszych historycznie miejsc starych Kielc. Plac pomiędzy katedrą a ul. Wesołą jest od półtora wieku miejscem symbolicznej walki o polskość, wyrażanej także językiem sztuki. O dawnej i całkiem współczesnej historii placu, historycznych fotografiach i ciekawych historiach opowie kolejna uliczna wystawa.

O godz. 11.15 i 12.30 kwadransowa opowieść o placu, prowadzona przez pracowników muzeum.

 

20 czerwca (środa) godz. 17.00 Muzeum Historii Kielc zaprasza na promocję książki Elżbiety i Mieczysława Kubalów pod tytułem „Wojna i niepokój”.

Na tle rodzinnych wspomnień autorzy przedstawili w niej zarówno codzienne życie okupowanych Kielc, atmosferę działalności konspiracyjnej przeciwko okupantowi, jak i „uroki” życia w Polsce Ludowej. Długoletnia działalność zawodowa autorów w dziedzinie architektury i urbanistyki na Kielecczyźnie zaowocowała wieloma projektami, m.in. ciekawym rozwiązaniem układu komunikacyjnego kieleckiego dworca PKS. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią naszego miasta.
W czasie spotkania można będzie zakupić prezentowaną książkę.

Również 20 czerwca (środa), godz.17.00 Prelekcja Edyty Krężołek (IPN) pt.” Polskie miesiące czyli kryzysy w PRL”

Wstęp wolny.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 9