Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Kanalizacja od Gruchawki do Posłowic

Zaczyna się budowa kanalizacji w Kielcach oraz gminie Sitkówka-Nowiny w ramach unijnego projektu Kompleksowa Ochrona Wód Podziemnych Aglomeracji Kieleckiej. Projekt z rekordowym unijnym dofinansowaniem realizują Wodociągi Kieleckie. Wbicie Pierwszej Łopaty dziś na osiedlu Łazy, na terenie placu zabaw przy ul. Piaseczny Dół w Kielcach.


Nową kanalizację otrzymają m.in. mieszkańcy kieleckich dzielnic Gruchawka, Niewachlów, Dyminy i Posłowice. Inwestycja jest jednym z siedemnastu kontraktów, największym w zakresie robót budowlanych w Kielcach w ramach wartego 550 mln zł projektu – informuje Ziemowit Nowak, rzecznik prasowy Wodociągów Kieleckich.


Program współfinansowany jest przez Fundusz Spójności UE, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Długość budowanej sieci kanalizacji sanitarnej w tym kontrakcie wynosi 54,7 km, sieci wodociągowej – 1,4 km. Realizuje go konsorcjum, którego liderem jest firma MOLEWSKI Spółka z o.o. w Chodczu, które zaproponowało w przetargu najtańszą ofertę, opiewającą na niespełna 50mln zł.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 6