Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Lato w Muzeum

Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na warsztaty. Zajęcia odbywać się będą w lipcu, od wtorku do piątku od godziny 10 do 13. Koszt udziału w warsztatach to tylko 8,- zł. od osoby, przyjmujemy uczestników w wieku od 6 lat.
Każdy z czterech tygodni lipca będzie miał swoją odrębną charakterystykę.

W pierwszym tygodniu (3-6.07.) w Muzeum będzie gościł Tadeusz Grajpel, specjalista od pieczęci i druku. Przebrany w strój rzemieślnika z XV wieku będzie przybliżał uczestnikom warsztatów sekrety ozdabiania tkanin i wykonywania pieczęci. Niektóre metody są wykorzystywane od starożytności po dzień dzisiejszy. Stemplowanie dla uczestników warsztatów przestaną być tajemnicą.
W drugim tygodniu uczestnicy warsztatów przeniosą się na wieś. Tym razem będziemy gościli świętokrzyskiego chłopa, który opowie o formach spędzania wolnego czasu na wsiach w Górach Świętokrzyskich, zaprosi też do wspólnych zabaw, inspirowanych tradycją i bliskością przyrody. Uczestnicy będą wykonywali także ekologiczne zabawki.
Zabawa z bajką to kolejny cykl warsztatów, dzieci zapoznają się z różnymi technikami lalkowymi. Uczestnicy będą oglądać krótkie inscenizacje, następnie samodzielnie wykonają lalki do spektaklu, na koniec mali aktorzy lalkowi odegrają swoje przedstawienie, każdego dnia warsztatów inny temat i inna technika.
Czwarty tydzień lipca będzie poświęcony dokumentacji własnych wspomnień. Scrapbooking to przede wszystkim metoda ozdabiania stron albumów fotograficznych. W scrapbookingu nie ma określonych reguł, zasady tworzenia są dowolne. Zdjęcie jest tylko pretekstem do dobrej zabawy plastycznej na kartach albumów. Im bardziej kreatywny twórca, tym ciekawszy efekt końcowy.

Od 03.07. do 06.07. Odciski przeszłości
Od 10.07. do 14.07. Psoty z wiejskiej chaty
Od 17.07. do 20.07. Zabawa z bajką
Od 24.07. do 27.07. Scrapbooking – przechowalnia wspomnień

Obwiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc po nr tel. 41 34 337 18 lub 41 34 337 15.
Na wszystkie zajęcia są jeszcze wolne miejsca.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 5